ČT šetří. Na Balkáně zpravodaj nebude, o Blízkém východě se jedná

10.10.2011 16:26 | Zprávy

Podaří se novému šéfovi zpravodajství České televize Zdeňku Šámalovi vylepšit pověst hlavního zpravodajského pořadu Události? Ve funkci začal od začátku zostra. Zatrhl zřízení stálého zpravodaje na Balkáně a pochybnosti netají ani ohledně zpravodaje pro Blízký východ.

ČT šetří. Na Balkáně zpravodaj nebude, o Blízkém východě se jedná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

Nový šéf zpravodajství České televize Zdeněk Šámal, kterého si přivedl nový generální ředitel ČT Petr Dvořák, plánuje, že bude šetřit. Post zpravodaje na Balkáně, který plánovalo původní vedení televize, nebude s konečnou platností zřízen. O postu zpravodaje na Blízkém východě se bude ještě jednat, ale Šámal má podezření, že mělo jít o pohodlnou trafiku pro některého ze zájemců o post.

V Bělehradě za hodinu letadlem

"Podle mého názoru je jednoznačné, že Česká televize stálého zpravodaje na Balkáně nepotřebuje. O tom mě nikdo  nepřesvědčí. Nebudeme přece platit člověka v Bělehradě, odkud v Událostech odvysíláme jednu zprávu za týden. Navíc se tam bez problémů dá dostat za hodinu letadlem," řekl nový šéf zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Migranti

Kde berete tu jistotu, že migranti, kteří nám budou přiděleni pro nás nebudou hrozbou, že to tu pak nebude třeba jako v Německu nebo ve Francii? Vždyť my si vůbec nebudeme moc vybrat, koho zde chceme

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci z plzeňského celního úřadu zadrželi padělky za miliony

22:31 Celní správa: Celníci z plzeňského celního úřadu zadrželi padělky za miliony

Na přelomu července a srpna se celníci z plzeňského celního úřadu zapojili do regionální kontrolní a…