Výborný (KDU-ČSL): Historickou pravdu nesmíme zpochybňovat ani překrucovat

09.05.2026 7:07 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí konce druhé světové války

Výborný (KDU-ČSL): Historickou pravdu nesmíme zpochybňovat ani překrucovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Výborný

Připomínáme si 81 let od ukončení 2. světové války v Evropě. S úctou vzpomínáme na všechny, kteří bojovali za naši svobodu a zaplatili za ni tím nejcennějším.

Pardubice nesou bolestnou stopu války - deportace židovských spoluobčanů, oběti bombardování i popravy na pardubickém Zámečku nesmí být nikdy zapomenuty. Historickou pravdu nesmíme zpochybňovat ani překrucovat. Zároveň ale nesmíme dopustit, aby se minulost zneužívala k šíření nenávisti a strachu. Potřebujeme Evropu postavenou na pravdě, dialogu a usmíření, ne na pokryteckém nacionalismu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Výborný., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHorký , 09.05.2026 8:00:03
Jen otevře ...ústa a vypadne ... lež a překrucování. Proč neřekne, že nás a celou Evropu osvobodila Rudá armáda, za podpory spojenců? To by mu asi huba upadla. A proč nezmíní, jak spojenci bombardovali škodovku v Plzni, či zbrojovku v Brně a jiné prýmyslové podniky? Nebo o tom se na té prolhané teoligické žumpě neučili? Ví kolik vojáků padlo na straně Sovětského svazu? A to jsou oběti, za náš život. To, ale ten prolhaný teolog není schopen říct. A teď ještě podporují sjezd sudetských Němců, když jejich předci naše lidi vyháněli ze Sudet. Jen odporný lidovec. Jako všichni lidovci.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.