Čeští otcové jsou diskriminovaní, říká odbornice

08.10.2011 13:01 | Zprávy
autor: joh

Vedoucí projektu Podoby otcovství v ČR Hana Friedlaenderová z Media Research odpovídala na otázky serveru Týden.cz na to, jací jsou čeští otcové a jak se společnost v pohledu na ně změnila.

Čeští otcové jsou diskriminovaní, říká odbornice
Foto: Hans Štembera
Popisek: TOP 09 má velmi mladé příznivce

Podle Friedlaenderové jsou tatínkové v České republice mnohem konzervativnější než ti ze západoevropských zemí co se týče rozdělení mužských a ženských rolí a výchovy dětí. Stále přetrvávají představy o tom, že matky se umějí v některých situacích postarat o dítě lépe.

Češi jsou konzervativní

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Renata Vesecká byl položen dotaz

Změna zákona

Tím, že chcete změnit zákon, v kterém by podle vás nově mělo být jasně napsáno, že prezident musí na návrh premiéra ministra jmenovat, není to vlastně jen potvrzení toho, že to teď nemusí? A jestli jsou podle vás nejasnosti, pořád nechápu, proč se nepodá kompetenční žaloba?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Zbrašovské aragonitové jeskyně poprvé hostily prezidenta

22:03 Správa jeskyní: Zbrašovské aragonitové jeskyně poprvé hostily prezidenta

V Koblihové síni jeskyní prezident symbolicky ochutnal koblihy (skutečné) a zapil je lázeňskou kysel…