EU vymýšlí samé pí..., šokoval senátor ODS

24.03.2011 14:18 | Zprávy

Ve středu proběhl další ze seminářů Centra pro ekonomiku a politiku, tentokrát na téma „Evropská unie v pasti centralizace“. Akci měl moderovat prezident Václav Klaus, ale kvůli nemoci ho zastoupil ředitel CEPu Jan Skopeček. Posluchači se během podvečera ale rozhodně nenudili.

EU vymýšlí samé pí..., šokoval senátor ODS
Chudinka Evropská unie zde dostala pěkně do těla. Hovořilo se o tom, že EU je zločinné spiknutí, velký podvod a protidemokratický puč a senátor ODS Jiří Pospíšil dokonce označil některé inovativní nápady Bruselu za píč*viny. Bylo by jistě zajímavé sledovat, zda by s tím souhlasil prezident Klaus.

Jako řečníci vystoupili právník a člen redakční rady Revue Politika Tomáš Břicháček, politolog a šéfredaktor euroskeptického serveru EUportal.cz Lukáš Petřík a publicista a politolog Alexander Tomský.

Utopistický a neomarxistický projekt

Tomský hovořil o tom, že unie je sama pastí a nedemokratickou nadvládou lidí, kteří nepodléhají odvolání. Jedná se o utopický a neomarxistický projekt a snahu odstranit veškeré tradice. Europeisté chtějí vytvořit z lidí beztvarou masu bez příslušnosti k národu.

Lukáš Petřík hovořil o tom, že EU je podvod a protidemokratický převrat, což demonstroval na příkladu Lisabonské smlouvy. Jako důkaz uvedl dopis německé kancléřky Angely Merkelové z doby německého předsednictví, který je adresován hlavám exekutiv členských států, ve kterém se německá kancléřka ptá, zda je možné prosadit obsah euroústavy pouze tím, že se zvolí jiný název a jiná forma dokumentu, tedy Lisabonská smlouva.

Lid nezná své eurokomisaře

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…