Nenechte se však mystifikovat věkem. Ve svých 33 letech má na svém protokolárním kontě již summit Medvěděv-Obama, papežskou návštěvu i nespočet návštěv hlav států, při nichž musel zažít nejednu horkou chvilku.
Když má popsat sám sebe, volí přídomek - konzervativní. Jak hodnotí člověk, o kterém se říká, že chodí i na zahradu v obleku a kravatě, některé politické události, jejichž byl přímým svědkem? Jak se stane člověk v 27 protokolářem hlavy státu? Jaký je Václav Klaus šéf?
Jindřich Forejt se stal ředitelem protokolu Kanceláře prezidenta ČR v roce 2004. Poté co zapátral v hradním archívu po svých předchůdcích, zjistil, že je dvanáctým následovníkem Gutha-Jarkovského, jehož po založení republiky pověřil T. G. Masaryk funkcí, které se tehdy říkalo obřadník.
Být protokolář nebyla jasná volba
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



