Je to tu: Klausovci jednali o společné straně. Prezident to věděl

13.04.2012 13:03 | Zprávy

EXKLUZIVNĚ V médiích se často spekulovalo, zda Václav Klaus po skončení své prezidentské funkce založí stranu. Klaus toto popřel, nicméně podle informací ParlamentníchListů.cz se ve čtvrtek v Praze sešli předáci mimoparlamentních euroskeptických a konzervativních stran, aby se dohodli na spolupráci a integraci ve volbách.

Je to tu: Klausovci jednali o společné straně. Prezident to věděl
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Prezident Václav Klaus na přednášce

Setkání iniciovala Klausovi blízká konzervativní Akce D.O.S.T. se svým předsedou Michalem Semínem. Podle informací redakce na jednání o vytvoření společného volebního bloku, ale i spolupráci při prosazování tradičních myšlenek ve veřejném prostoru, dorazila šéfka Suverenity Jana Bobošíková, hnutí Jihočechů 2012 zastupoval poslanec a bývalý člen ODS Michal Doktor, dále zde byli například předseda Konzervativní strany Martin Rejman a místopředseda Práva a spravedlnosti Kryštof Kindler.

Byli zde ale i významní signatáři Akce D.O.S.T. a zástupci dalších konzervativních občanských sdružení a iniciativ.

Prezident vyjádřil sympatie a dorazil i Jakl

Na sraz euroskeptiků dorazil podle informací redakce tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl, který zde prý hovořil o tom, že tyto subjekty mohou spolupracovat jak ve volbách, tak i při šíření idejí ve veřejném prostoru. „Michal Semín, který celou akci moderoval, na úvod řekl, že prezident Václav Klaus o setkání ví a že mu vyjádřil své sympatie,“ řekl ParlamentnímListům.cz účastník jednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Konkurenceschopnost Evropy

Můžete ten váš plán, jak posílit konkurenceschopnost Evropy představit i nám? Já se bojím, že Evropě ujel vlak, do kterého půjde nasednout už dost těžko.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Elektrokola a elektrokoloběžky mění statistiky nehod

22:08 BESIP: Elektrokola a elektrokoloběžky mění statistiky nehod

Nejnovější statistiky poukazují na rostoucí podíl elektrokol a elektrokoloběžek na tragických doprav…