„Je jisté, téměř na devadesát procent, že nový ministr průmyslu dnes jmenován nebude," řekl ParlamentnímListům.cz ještě před setkáním prezident s premiérem dobře informovaný zdroj.
Informace ParlametníchListů.cz se potvrdila. Prezident Kocourkovu demisi přijal. Premiér Petr Nečas uvedl, že nástupce vybírá a bude znám nejpozději příští týden.
O tom, že ještě nebude jmenován nový ministr, napovídalo i to, že premiér Petr Nečas ještě nemluvil o novém ministrovi s vedením ODS. "Než byl jmenován nástupce Pavla Drobila, také to trvalo nějakou dobu. Nemyslím si, že by chtěl premiér věc uspěchat," řekl redakci zdroj z okolí premiéra.
Podle informací ParlamentníchListů.cz se zdá, že největší šanci by měl mít dosavadní místopředseda Rozpočtového výboru Michal Doktor, který již potvrdil, že o této věci s premiérem hovořil, aniž však sdělil výsledek jednání.
Nečas Doktorovi věří, ale nejednal o něm s vedením ODS

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík