Na stejném místě jako vloni, tedy v hostinci Pod Lipami v Olomouci - Slavoníně, se ve středu v rámci prvomájových oslav sešli převážně postarší příznivci KSČM, ovšem o poznání sebevědomější, což bylo patrné zejména při vzájemných soudružských pozdravech. Také účast byla o poznání vyšší něž v loňském roce. Tentokrát sem zavítala více něž stovka komunistických sympatizantů a funkcionářů. Za narůstajícím sebevědomím straníků je zřejmě úspěch v loňských podzimních krajských volbách, po nichž komunisté usedli ve vedení mnoha krajů.
Marxistický Pán Bůh nás má rád
Atmosféra na zahradě hostince připomínala doby dávno minulé. Z omylu autora tohoto textu nevyvedl ani poslanec za KSČM Alexander Černý, který se chopil mikrofonu a prohlásil: „Podívejte se, jak nás ten náš marxistický Pán Bůh má rád, jak se nám vyčasuje…,“ reagoval hned v úvodu setkání na slunečné počasí poslanec Černý. A pokračoval: „Nemůžeme očekávat, že jakákoliv změna může nastat jinak, než klasickou demokraticky-revoluční cestou, a to je i to, o co budeme usilovat,“ doplnil.
Nečasova vláda je pohromou pro ČR
Poté tvrdě kritizoval vládu Petra Nečase (ODS). „Když jsem tady před časem hovořil o tom, že vláda Mirka Topolánka je to nejhorší, co nás mohlo potkat, tak jsem si nedovedl představit, že to může být ještě horší. A je třeba zdůraznit, že poté, co se stalo v roce 2010, kdy ona podivná koalice, která nám dnes vládne, získala dokonce 118 mandátů, s nimiž nedokázala nic jiného, než devastovat tuto zemi a snížit náš životní standard,“ prohlásil Černý s tím, že jeho strana chce aby tato vláda skončila co nejdřív, protože každý den jejího vládnutí je prý pohromou pro Českou republiku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Kupka