Okamura křtil knížku. Přišli Paroubek, Vondra i Upír Krejčí

16.04.2010 6:50

FOTOREPORTÁŽ Velmi netradiční sestava se sešla ve čtvrtek večer v centru Prahy. Politici s hvězdami tuzemské pop music 80. let křtili knihu Český sen.

Okamura křtil knížku. Přišli Paroubek, Vondra i Upír Krejčí

Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura uspořádal ve čtvrtek večer v centru Prahy akci, o které by dost možná snila nejedna tvář tuzemské pop music.

U příležitosti křtu knihy Český sen "o Asiatovi, který začínal od nuly a svým vystupováním a pílí se dopracoval k úspěchu a poznání," se v restauraci U Medvídků sešla pestrá paleta hostů.

Šoubyznys a politika byly zastoupeny zhruba v poměru jedna ku jedné. A v narvaném sálu se tak nabízela mnohdy neobvyklá spojení. Zatímco šéf ČSSD Jiří Paroubek diskutuje se spolustraníkem a hejtmanem Radko Martínkem, opodál se Okamura vítá se senátorem za ODS Alexandrem Vondrou. Vše sleduje bavič Václav Upír Krejčí čekající na Jiřího Pešáka.

Vítězslav Vávra už nesedí za bubny jako v osmdesátých letech. Se svou Citrónovou holkou či Holkami z gymplu řádí na pódiu a užívá si nasamplovaného zvuku baskytary. Zpěv, byť na playback, však stále pokulhává.

To Jan Kalousek zahraje unplugged a Dalibor Janda přezpívá kolekci svých hitů. Nechybí ani svého času odvážný vizionářský kus, podle něhož měli lidé v roce 2006 vystřelit koně na Mars.

Okamura se v knize označuje za "ortodoxně věřícího pravicového voliče". S Jiřím Paroubkem však má dobrou zkušenost. "Ministr Jiří Paroubek - naše spása," jmenuje se jedna z kapitol.

"Nástup Jiřího Paroubka na ministerstvo (pro místní rozvoj - pozn. red.) znamenal definitivní konec války o znění zákona o cestovním ruchu. A když po Jiřím Paroubkovi ministerstvo zdědil Radko Martínek, bylo jasné, že můžeme být v klidu definitivně," chválí v knize Okamura dvojici sociálnědemokratických politiků.

Senátor Alexandr Vondra sleduje "kamikadze českého humoru" Václava Upíra Krejčího.

Servíruje se hovězí guláš, zpívá dcera Dalibora Jandy.

Foto: Ondřej Leinert

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ondřej Leinert

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

4:44 V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

Nedostatek antibiotik trápí značnou část Čechů. ParlamentnímListům.cz se ozval čtenář se svým příběh…