Pátý ročník Fondu ASEKOL podpoří 45 veřejně prospěšných projektů

31.05.2012 9:12

Fond ASEKOL ve svém pátém ročníků podpoří 45 veřejně prospěšných projektů. Celková výše udělených dotací se vyšplhá na 2 miliony korun.

Pátý ročník Fondu ASEKOL podpoří 45 veřejně prospěšných projektů
Foto: asekol.cz
Popisek: ASEKOL - logo

O příspěvek se ucházelo celkem 73 obcí, nevládních neziskových organizací, provozovatelů sběrných dvorů, ale například i Karlova univerzita nebo Akademie věd České republiky. Samotná realizace všech vybraných projektů by měla být dokončena do konce roku. Za dobu působení Fondu ASEKOL, který založila nezisková organizace ASEKOL, bylo podpořeno 194 projektů, jejichž celkový příspěvek dosáhl téměř 13 000 000 korun.

„Stejně jako každý rok se na nás nejčastěji obracely zejména firmy či obce s prosbou o zabezpečení sběrných dvorů nebo úpravy a rozšíření kontejnerových stání pro tříděný odpad,“ vysvětluje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Pátý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL nabídl zájemcům o dotaci 4 již tradiční programy; Rekonstrukce, Intenzita, Osvěta a po roční přestávce také tematický okruh Výzkum. Ten se v letošním roce zaměřuje na často diskutované téma získávání tzv. „prvků vzácných zemin“ (lanthanoidů) z recyklovaných elektrospotřebičů, nikoliv z primárních zdrojů. Nejvíce žádostí bylo podáno jako každý rok do programu Rekonstrukce, v kategorii Výzkum se přihlásily dva subjekty. „Je přínosné, že i program Výzkum si našel své zájemce. Oba projekty, které se v něm ucházely o dotaci, považujeme za velmi kvalitní a přínosné, a proto jsme je vybrali. Očekáváme z nich zajímavé výsledky,“ říká Pavel Drahovzal, předseda rady Fondu ASEKOL za Svaz měst a obcí České republiky.

Nejvyšší příspěvek 100 000 korun obdržel projekt rekonstrukce kontejnerových stání v Plzni a shodně právě projekty Přírodovědecké fakulty UK v Praze a Ústavu chemických procesů AV ČR ze zmíněného programu Výzkum.

Vyhodnocení projektů měla jako každoročně na starosti devítičlenná Rada Fondu ASEKOL, jež byla složena ze zástupců Svazu měst a obcí, Sdružení veřejně prospěšných služeb a výrobců. Stejně jako celý chod kolektivního systému ASEKOL, i Fond ASEKOL je financován klienty systému – výrobci a dovozci elektrozařízení. Ing. Vladimír Doležal ze společnosti SONY Czech, spol. s r.o., člen Rady Fondu ASEKOL k tomu říká: „Fond ASEKOL se zrodil z naší priority podporovat partnery, kteří se podílejí na plnění našich zákonných povinností a tím pomáhají chránit životní prostředí. Po pěti letech existence fondu můžeme zodpovědně říci, že se podařilo přispět ke vzniku a realizaci mnoha důležitých a prospěšných projektů, které v současnosti plní svůj cíl.“


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To Rakušan nechtěl: Ve věci migrace úder z nečekané strany

13:22 To Rakušan nechtěl: Ve věci migrace úder z nečekané strany

Ministr vnitra Vít Rakušan neříká české veřejnosti pravdu o migračním paktu. Tvrdí to už i koaliční …