Peake k Dobešovi: Vycházejí najevo závažné okolnosti ohledně registru vozidel

14.11.2012 10:25 | Zprávy
autor: olb

To, že ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) odstoupí v prosinci ze své funkce, už média zaznamenala. Předsedkyně LIDEM a vicepremiérka Karolína Peake ale pro Radiožurnál vysvětlila, že žádá Dobešovo odstoupení hlavně kvůli registru vozidel, který stále nefunguje, jak má.

Peake k Dobešovi: Vycházejí najevo závažné okolnosti ohledně registru vozidel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Dobeš

Předsednictvo strany LIDEM ministra Pavla Dobeše vyzvalo k rezignaci včera večer právě kvůli přetrvávajícím problémům s registrem. Ministr dopravy Pavel Dobeš rezignuje v prosinci, upřesnila pak Česká televize.

„Jako prvního jsem informovala přímo pana ministra včera večer. Tak jako každý ministr, který se dostane do takové situace, samozřejmě nijak rád z toho není, nijak na to nereagoval žádným konkrétním krokem. Pouze vzal toto rozhodnutí na vědomí,“ řekla dnes ráno Radiožurnálu předsedkyně LIDEM a vicepremiérka Karolína Peake. A vysvětlila i to, proč Dobeš musí odejít.

„Nyní vycházejí najevo ještě závažnější okolnosti ohledně registru vozidel a jeho nepropojení na registry osob, nemožnost vybírání pokut kvůli jeho plné nefunkčnosti. Takže si myslím, že těch důvodů je v souvislosti s registrem vozidel až až,“ dodala Peake.

Ve svém dalším mediálním prohlášení pak Peake doplnila: „Pan ministr Dobeš zřejmě aspiruje na advokáta roku a využívá toho, že předsednictvo strany LIDEM – liberální demokraté, řeklo ´rezignuj´, ale neřeklo ´bezodkladně´. Považuji to za zbabělost.“

Tím dala najevo, že žádá, aby Dobeš rezignoval okamžitě, prosincový termín ji rozhodně nestačí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Podvody s dávkami

Vy fakt věříte tomu, že se u nás s dávkami nepodvádí? Že to nedělá řada občanů ČR? Že je nezneužívá? Spíš než komentovat, že se to děje, nemyslíte, že by bylo přínosnější, kdybyste přišel s tím, jak tomu zamezit? Víte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Klíčové informace a lhůty k daňovému přiznání za rok 2025

16:08 Finanční správa: Klíčové informace a lhůty k daňovému přiznání za rok 2025

Poslední den základní lhůty pro podání daňového přiznání k daním z příjmů za rok 2025 se blíží.