Plzeň: Město si připomnělo památku deportovaných plzeňských židů

21.01.2013 14:14 | Zprávy
autor: plzen.eu

Památku plzeňských židů, kteří byli v lednu 1942 deportováni do koncentračního tábora v Terezíně, uctil před budovou sokolovny ve Štruncových sadech položením květin primátor Martin Baxa. Od tragické události uplynulo 71 let.

Plzeň: Město si připomnělo památku deportovaných plzeňských židů
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Připomínáme si jednu z nejtemnějších stránek dějin našeho města. I když je to událost, která se odehrála před dlouhými desetiletími, je důlěžité si ji připomínat právě proto, že se stala nadávno. Po letech prosperity a demokracie. Je to memento událostí, které se nesmí znovu opakovat," uvedl při této příležitosti primátor Baxa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Národní pracovní skupina k výpadku elektřiny dne 4. 7. 2025

13:21 ERÚ: Národní pracovní skupina k výpadku elektřiny dne 4. 7. 2025

Průběžné výstupy a návrhy nápravných opatření, které mají podobným událostem v budoucnu předejít, př…