Poprava Nečase se prý blíží. Reflex píše o převratu v ODS i Bradáčové

07.03.2013 9:13

Na webu Reflex.cz se Petr Holec rozepsal o nástupci Petra Nečase v čele ODS, který prý bude mnohem „voňavější“ než současný předseda. A k ruce dostane sekáče, který to řízně vyčistí odspodu. Nový tandem zkusí v čele skomírající partaje předstírat svěží vítr a třeba se prý podaří zvednout preference trochu nad aktuálních dvanáct procent.

Poprava Nečase se prý blíží. Reflex píše o převratu v ODS i Bradáčové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odvolaný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil

Nyní se prý ve straně intenzivně hledá alespoň trochu věrohodný důvod pro svolání mimořádného kongresu, který by napravil podzimní frašku na brněnském Výstavišti. A na něm by nešťastného Nečase měl v čele strany vystřídat populární exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, přičemž v roli prvního místopředsedy by setrval rázný Martin Kuba, který by s Pospíšilem vytvořil tandem.

Je zřejmé, že populární mág veřejné prezentace Pospíšil by vymetal televizní debaty a celkově působil především navenek, zatímco jihočeský macho by čistil stranu zevnitř tak rázně, jak to podle Holce dovede jen on.

„Spojení obou pak připomíná pakt mezi falešným nebem a reálným peklem,“ poznamenává k tomu komentátor Reflexu. Nenápadný Machiavelli Pospíšil dokáže udělat mediální ctnost i z totálního politického sobectví a díky tomu zůstává v ODS jedním z posledních magnetů na voliče. A za jeho voňavou fasádou bude Kuba, který na veřejnosti každý projev delší než tři věty raději čte, dělat černou práci.      

„Svým způsobem to není úplně hloupá dohoda. Pospíšil jako líbivý obal, pod nějž se naivním voličům nechce dívat, protože by ztratili i poslední iluze; a pod ním 'zlý muž' Kuba, který zajistí, že se vlk (voliči) nažere, ale i koza (kasírování politického vlivu) přitom zůstane celá,“ poznamenává Holec.

Nová mediální tvář ODS pod Pospíšilovou taktovkou se prý dá celkem snadno předvídat. Její součástí se nejspíš stane státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která je po mediálním úspěchu stejně hladová, jako Pospíšil. Navíc prý po fiasku s propuštěním Marka Dalíka prahne po skalpu nějakého dalšího „kmotra“ z ODS, což by k předstírání stranické očisty přišlo vhod i Pospíšilovi.

Holec proto odhaduje, že v takovém případě by byl urychleně dostán do tepláků již pravomocně odsouzený Alexander Novák, a nejspíš by došlo i na některého z dalších zákulisních podnikatelů. Komentátor Reflexu odhaduje, že by kosa mohla padnout na severočeského Patrika Oulického. Pod pláštíkem této dramatické „revoluce“ se však nic zásadního nezmění.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …