Přímý levicový úder Janu Fischerovi: Bezcharakterní muž bez hodnoty

03.12.2012 4:43 | Zprávy
autor: Radim Panenka

JINÝMA OČIMA Boxer, sociálnědemokratický poslanec a bojovník proti nezávislosti ´jihosrbské provincie Kosovo a Metohije´ Jaroslav Foldyna v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz mluví o přímé volbě prezidenta, soudním tribunálu v Haagu i možnostech řešení těžké sociální situace v naší zemi.

Přímý levicový úder Janu Fischerovi: Bezcharakterní muž bez hodnoty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

„Pokud jde o problematiku nezaměstnanosti například v regionech jako je náš (Ústecký kraj – pozn.red.), je problém už v jedné věci. Určití lidé s nízkou nebo nulovou kvalifikací už ani nelze nazývat nezaměstnanými, oni jsou pracovně vyřazení, trh je nikdy nebude potřebovat. A před společností stojí, jak se k tomu postaví,“ uvádí poslanec.

Jestli je podle něj nechceme uměle uplácet osmi typy dávek a dávat tak těm lidem prostor k šedému zaměstnávání, je potřeba zúžit profil dávek na tři nejnutnější. „Následně zbytek peněz z Ministerstva práce a sociálních věcí přesunout na Ministerstvo vnitra a jeho prostřednictvím na municipality, města a obce, které by ze zákona zřizovaly sociální podniky služeb a díky tomu by ti lidé dostávali peníze na živobytí,“ navrhuje Jaroslav Foldyna.  

Zemanova vláda byla nejlepší

„Co s těmi lidmi jinak budeme dělat? Nakládat je do dobytčáků a vozit po republice? Jinak, než dát pravomoci a peníze obcím, které by zřizovaly vedle technických služeb i další a dávali těm lidem práci. Jiné řešení tu nevidím,“ míní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ zlevňuje od 1. ledna pro 1,6 milionu zákazníků

20:21 ČEZ zlevňuje od 1. ledna pro 1,6 milionu zákazníků

Nový rok přináší českým domácnostem nižší ceny za energie. ČEZ Prodej zlevňuje ceníky 1,6 milionu zá…