Proti gayům pochodovaly rodiny s dětmi i řádové sestry

13.08.2011 13:14

Na náměstí Republiky se sešlo kolem 200 účastníků průvodu namířeného proti homosexuálům. Za hustého deště prošli ulicí Králodvorská. Podle reportéra ParlamentníchListů.cz se na místě sešli lidé ze sdružení Akce D.O.S.T a Mladí křesťanští demokraté.

Proti gayům pochodovaly rodiny s dětmi i řádové sestry

Pochodu pro rodinu se  podle reportéra PL.cz zúčastnilo několik desítek členů Mladých křesťanských demokratů, Akce D.O.S.T., byly tam také dvě řádové sestry. Na konci průvodu šlo několik rodin s malými dětmi.

V průvod byly transparenty: "Národe český, vrať se ke Kristu", "Rodina = táta + máma + děti" nebo "Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou. Je to ohavnost (citát z Bible)".

Účastníci pochodu pro rodinu skandovali "Ukradli nám duhu", čímž naráželi na vlajku akce Prague Pride. Předseda MKD Petr Jurčík je ale uklidnil s tím, že se má jednat o pokojný pochod. 

Předseda MKD Jurčík poté poděkoval lidem a za potlesku pochod rozpustil. Někteří zamířili na mši do kostela svatého Bartoloměje.  

Na Jungmannově náměstí byla nahlášená akce DSSS, shromáždilo se zde ale více policistů než členů a příznivců strany.  

SLEDUJEME téma Prague Pride


 

 


Více:

Podrobnosti připravujeme

reklama

autor: Jan Rychetský, vfe

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

205 Kč v ČR za vepřové, 77 Kč v Polsku. Překvapivý důvod, o němž se nepsalo

11:21 205 Kč v ČR za vepřové, 77 Kč v Polsku. Překvapivý důvod, o němž se nepsalo

205 Kč za kilo vepřové pečeně v ČR, 77 Kč v Polsku. Zjištění polských novinářů. Důvod? Překvapivý. „…