Rozum se na ministerstvo navrátil, chválil Klaus Drobila

09.11.2010 12:13 | Zprávy
autor: olb

Prezident Václav Klaus se s ministrem životního prostředí Pavlem Drobilem shodl na tom, že pozice České republiky na nadcházející klimatologické konferenci v Mexiku je jasná: Česko nebude v žádném případě aktivní hráčem. Klaus je ale zastáncem toho, že se má o ochranu životního prostředí aktivně bojovat, ale boji s klimatem říká jak on, tak Drobil prý velké ne.

Rozum se na ministerstvo navrátil, chválil Klaus Drobila

Prezident Václav Klaus dnes dopoledne navštívil ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS) v jeho úřadě. Návštěva hlavy státu na ministerstvu je přitom brána jako výjimečná záležitost, neboť Klaus si vybral resort, k jehož práci měl v minulosti velké výhrady.

„Tato návštěva je historická, Já jsem v této budově nebyl asi 14 let, což signalizuje to, proč jsem tady tak dlouho nebyl," začal vtipnou poznámkou Klaus, který měl ostré střety především s někdejším ministrem a šéfem zelených Martinem Bursíkem. Poté Klaus stručně srhnul, co si s Drobilem řekli při jeho první audienci na Pražském hradě před několika měsíci. Tehdy hovořili například o aktualizaci energetické koncepce státu, o financování projektů z peněz MŽP a o chystaných změnách ve Státním fondu životního prostředí. Ostré střety měl především s někdejším ministrem a šéfem zelených Martinem Bursíkem.

Dnes podle Drobila hovořili oba politici zejména o debyrokratizaci legislativy, otázkách Národního parku Šumava i o pozici, s níž pojede Česká republika na enviromentální konferenci do mexického Cancúnu. Proto si dnes také vyjasnili stanoviska, která obklopují problematiku oteplování Země, či chránění životního prostředí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.