V Karviné nestihli vyplatit dávky. Nezaměstnaní jsou bez koruny

31.01.2012 16:56 | Zprávy

V Karviné je na dávkách v hmotné nouzi závislých více než pět tisíc lidí. Karvinský magistrát odhadl, že k poslednímu lednu nebylo vyplaceno zhruba tisíc dvě stě dávek.

V Karviné nestihli vyplatit dávky. Nezaměstnaní jsou bez koruny
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Úřad práce pro Prahu 1 a Prahu 2

Podle ředitele úřadu práce v Karviné Radka Foldyny je to dezinformace, protože vše se jim podařilo navézt do nového systému. „Problém je v tom, že příspěvek na bydlení měl být v lednu vyplacen dvakrát, a to jak za prosinec, tak za leden,“ vysvětlil pro ParlamentníListy.cz ředitel Foldyna. Příspěvek za prosinec byl podle jeho slov už vyplacen dávno, pak však úřednice řešily prioritně dávky v hmotné nouzi a na příspěvek na bydlení za leden zhruba pro tisíc lidí zůstal čas až v posledních lednových dnech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Čína znovu objevuje Českou republiku

22:03 CzechTourism: Čína znovu objevuje Českou republiku

Od Pekingu až po Šanghaj. Česká centrála cestovního ruchu představila během dvoutýdenní mise v Číně …