Ministerstvo školství zavádí etickou výchovu. Děti se v ní budou učit chápat starosti jiných, přijímat cizí úspěch bez závisti nebo nacvičovat asertivní chování. Podle kritiků se však podobná opatření míjejí účinkem, když se morálkou a základními pravidly slušnosti neřídí také rodiny žáků, respektive celá společnost.
"Pokud u nás necháme děti, aby byly ovlivňovány jen tím, co kolem sebe vidí, tak se nám nemůže dobře dařit," uvedla ministryně Kopicová jako hlavní důvod, proč se nyní bude učit etika i ve školách.
Od září se stane etická výchova doplňujícím předmětem na všech základních školách, už nyní ji ale vyučuje asi sto z nich. V budoucnu by se prý tento předmět mohl rozšířit i na střední školy.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



