Donald Trump již vládne Americe téměř týden, ale pokud se vrátím k jeho inauguračnímu projevu – jak se vám líbil? Česká televize krátce po jeho odvysílání pustila do světa komentáře různých politiků a politologů o tom, že to byl průměrný projev, že se Trump opakoval a že jeho slova byla v duchu jeho předvolební kampaně. Dokonce jsem i paradoxně zaslechla, že prý hovořil podobně jako Barack Obama přes osmi lety. Jak jste Trumpova slova vnímal vy osobně?
Inaugurační projev prezidenta Trumpa se mi líbil, byl v souladu s jeho volebním programem. Prezident Trump chce Ameriku a její ekonomiku opět postavit na nohy a jakožto pro prezidenta Spojených států je pro něj jeho země na prvním místě. Jasné, logické a srozumitelné.
„Amerika First!“ vyzdvihl několikrát v inauguračním projevu Trump. V jeho slovech se ukrývá prostý fakt, že již nechce, aby USA obohacovaly zahraniční průmysl na úkor toho amerického. „Washington vzkvétal, ale lidé jeho bohatství nesdíleli. Příliš dlouho politici prosperovali, zatímco pracovních míst ubývalo a továrny se zavíraly,“ řekl mimo jiné Trump. Na to ale list The Washington Post uvedl, že to jsou slova plná nesmyslů. Jak to vnímáte vy?
Je to přesně tak, jak to prezident Trump řekl ve svém inauguračním projevu. Již ve svých dřívějších rozhovorech a článcích pro ParlamentníListy.cz jsem uvedl, že Amerika outsourcovala velkou část své průmyslové výroby, čímž její ekonomika nesmírně trpí a vede to k ožebračování širokých vrstev obyvatelstva, zejména ze střední a nižší střední třídy.
Co se týče názoru redakce listu Washington Post, je třeba, abychom si uvědomili, že americká média, stejně jako média jakéhokoliv jiného západního státu, a to včetně našich, jsou pod mocenským vlivem liberální neomarxistické levice, pro niž bylo mocenské ovládnutí médií a vzdělávacího systému od mateřských školek až po univerzity základním strategickým úkolem, nazvaným „Dlouhý pochod institucemi“. Tento plán se zrodil v hlavách myslitelů frankfurtské školy již dlouho před druhou světovou válkou a nabral na rychlosti počátkem 60. let a zejména v souvislosti s kontrakulturní revolucí 60. a 70. let.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová