Světový velkokapitál přijal neomarxismus, aby rozložil společnost. Takže teď potečou miliardy do boje proti Trumpovi a bude hodně veselo, tuší zemanovský akademik Janoušek

28.01.2017 19:49

„Zpěváci, herci, umělci, novináři, intelektuálové – stále titíž lidé, u nás i ve Spojených státech. Věční petenti a petičníci, světová kavárna, opora liberální levice,“ vrací se k událostem posledních dnů v USA politický analytik a vysokoškolský pedagog Václav Janoušek (SPO). Je přesvědčen o tom, že se prezident Donald Trump bude snažit realizovat svůj volební program, je ovšem otázkou, do jaké míry mu to jeho okolí dovolí. „Pevně doufám v jednu věc – že snad katastrofická válka s Ruskem přestane být na pořadu dne. Rusko v těchto dnech poodhalilo svůj obranný systém, aby si jeho protivníci uvědomili, o jak strašlivý systém se jedná a že válka s Ruskem by byla katastrofou i pro ně samotné,“ podotýká Janoušek.

Světový velkokapitál přijal neomarxismus, aby rozložil společnost. Takže teď potečou miliardy do boje proti Trumpovi a bude hodně veselo, tuší zemanovský akademik Janoušek
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Na udílení Zlatých glóbů slovně napadla herečka Streepová prezidenta USA Trumpa
reklama

Donald Trump již vládne Americe téměř týden, ale pokud se vrátím k jeho inauguračnímu projevu – jak se vám líbil? Česká televize krátce po jeho odvysílání pustila do světa komentáře různých politiků a politologů o tom, že to byl průměrný projev, že se Trump opakoval a že jeho slova byla v duchu jeho předvolební kampaně. Dokonce jsem i paradoxně zaslechla, že prý hovořil podobně jako Barack Obama přes osmi lety. Jak jste Trumpova slova vnímal vy osobně?

Inaugurační projev prezidenta Trumpa se mi líbil, byl v souladu s jeho volebním programem. Prezident Trump chce Ameriku a její ekonomiku opět postavit na nohy a jakožto pro prezidenta Spojených států je pro něj jeho země na prvním místě. Jasné, logické a srozumitelné.

Amerika First!“ vyzdvihl několikrát v inauguračním projevu Trump. V jeho slovech se ukrývá prostý fakt, že již nechce, aby USA obohacovaly zahraniční průmysl na úkor toho amerického. „Washington vzkvétal, ale lidé jeho bohatství nesdíleli. Příliš dlouho politici prosperovali, zatímco pracovních míst ubývalo a továrny se zavíraly,“ řekl mimo jiné Trump. Na to ale list The Washington Post uvedl, že to jsou slova plná nesmyslů. Jak to vnímáte vy?

Je to přesně tak, jak to prezident Trump řekl ve svém inauguračním projevu. Již ve svých dřívějších rozhovorech a článcích pro ParlamentníListy.cz jsem uvedl, že Amerika outsourcovala velkou část své průmyslové výroby, čímž její ekonomika nesmírně trpí a vede to k ožebračování širokých vrstev obyvatelstva, zejména ze střední a nižší střední třídy.

Co se týče názoru redakce listu Washington Post, je třeba, abychom si uvědomili, že americká média, stejně jako média jakéhokoliv jiného západního státu, a to včetně našich, jsou pod mocenským vlivem liberální neomarxistické levice, pro niž bylo mocenské ovládnutí médií a vzdělávacího systému od mateřských školek až po univerzity základním strategickým úkolem, nazvaným „Dlouhý pochod institucemi“. Tento plán se zrodil v hlavách myslitelů frankfurtské školy již dlouho před druhou světovou válkou a nabral na rychlosti počátkem 60. let a zejména v souvislosti s kontrakulturní revolucí 60. a 70. let.

Angela Davisová protestuje proti Trumpovi

„Nyní vládne v Bílém domě čistý populismus,“ psala na konto nástupu Trumpa do funkce některá evropská média – kupříkladu rakouský list Der Standard a německý list Die Welt. Britský deník The Times dokonce o Trumpovi uvedl, že „přednesl projev pro zemi, která stojí na okraji propasti. Jeho řeč byla absurdně přemrštěná, téměř hloupá. Říci, že Amerika čelí krveprolévání, je urážkou inteligence posluchačů“. Proč tolik nenávisti vůči Trumpovi?

Na tuto otázku jsem již částečně odpověděl ve své předchozí odpovědi. Ideologií tzv. liberální levice je podpora menšin a tzv. lidských práv, na rozdíl od klasické levice, která podporuje především domácí dělnickou třídu a pracující lidi z nižší a nižší střední třídy. Liberální levice štve ženy proti mužům, snaží se o rozvrat tradiční rodiny, tradičního křesťanského náboženství, tradiční vlastenectví označuje jako extremismus a nacismus, podporuje sňatky homosexuálů, multikulturalismus, islámskou migraci do Evropy, a tím rozvrat tradičního evropského způsobu života apod. Ve své snaze o ovládnutí západního světa si vytkla za cíl ovládnout média a vzdělávací systém jako nástroje sociální kontroly (viz. předchozí otázka). To vede k obrovskému rozrušení tradičních společenských struktur, odcizení a atomizaci jedince a ke ztrátě zakotvení jednotlivých lidí ve společenských strukturách, a tím k obrovskému oslabení a prudkému zvýšení zranitelnosti takto osamělého člověka.

Světový velkokapitál si uvědomil, že takto oslabený, zranitelný a bezmocný jedinec se velmi snadno ovládá a že s ním lze po libosti manipulovat všemi způsoby – psychologicky, emocionálně, ekonomicky, právně a v neposlední řadě i fyzicky. Z lidské osobnosti se stal pouhý šroubeček v ekonomickém soukolí, jehož veškeré potřeby jsou uspokojovány na nejnižší možné úrovni a který se má cítit naprosto bezmocný a osamělý.

Takže světový velkokapitál ochotně přijal ideologii neomarxismu za svoji vlastní a začal neomarxisty podporovat velmi štědře i finančně. Došlo zde k velmi těsnému propojení mezi ekonomickou a politickou mocí nadnárodního kapitálu s jeho ideologickým křídlem – liberální neomarxistickou levicí představovanou všemi možnými lidskoprávními organizacemi, politickými neziskovkami, nevládkami apod.

Toto téměř století trvající úsilí o ovládnutí západního světa, které v posledních padesáti letech mělo opravdu velkou razanci a dynamiku, přineslo své ovoce, takže se moc takto vybudovaného systému zdála být neotřesitelnou. Obyčejným lidem se to ovšem stále méně zamlouvá, když vidí, jaké tento systém, ohánějící se „dobrem“, nese ovoce: obrovskou muslimskou invazi do Evropy se všemi důsledky a hrozbami, které tato invaze přináší, rozvrácené státy severní Afriky a Blízkého Východu, vznik Islámského státu, neustálé provokování Ruska snahami o ovládnutí jeho blízkého zahraničí, obrovské rozevírání ekonomických nůžek mezi bohatými a chudými, diktaturu politické korektnosti a další a další „dobro“.

A tito obyčejní lidé se nyní snaží vystavit systému stopku například v podobě brexitu nebo zvolení Donalda Trumpa nebo Miloše Zemana prezidentem. A systém cítí, že ztrácí podporu obyčejných lidí, že psychologicko-morální manipulace již přestává fungovat a začíná se uchylovat k otevřeně mocenským, nedemokratickým, nenávistným způsobům boje. Všimněte si například, jak obrovsky podobné jsou si protizemanovská a protitrumpovská kampaň, je to jako přes kopírák, jen s tím rozdílem, že ve Spojených státech má tato kampaň zcela logicky větší rozměry.

Politolog Zdeněk Zbořil k Trumpově projevu uvedl: „Pokud by ale Donald Trump myslel vážně hlavní heslo své předvolební kampaně America First, pak byl jeho inaugurační projev téměř revolučním manifestem. Je to paradox, ale manifestem revoluce světové.“ S tím byste souhlasil?

Souhlasím s tím. Nicméně bych chtěl varovat před přílišným optimismem. Revoluce, má-li uspět, potřebuje mít na své straně sílu a moc, rozhodnost a odhodlání a musí stát proti v zásadě slabému, vnitřně nejistému a prohnilému protivníkovi, který se zmítá v nejistotě a vnitřních rozporech a pochybách a který již vlastně o svoji moc není ochoten bojovat a vlastně o ni již ani nestojí. Takto mohla uspět revoluce francouzská, ruská, íránská a koneckonců, takto uspěly i protikomunistické barevné revoluce ve východní Evropě koncem 80. let.

Protivník dnešní revoluce, již zmíněný velkokapitál, zaštiťující se neomarxistickou levicově liberální ideologií, je naproti tomu silný, sebevědomý, rozhodný a odhodlaný, nekonečně bohatý, ovládající páky světové moci, výborně organizovaný, s obrovskými znalostmi týkajícími se vedení hybridní, informační, elektronické a psychologické války získanými během mnoha desetiletí experimentů, jimiž byly různé války, sociální hnutí apod. Takže jakákoliv revoluce proti takovému systému stojí před nesmírně obtížným úkolem.

Co od Trumpa očekáváte? Jakým prezidentem nejspíše bude?

Prezident Trump se bude nepochybně snažit realizovat svůj volební program, je ovšem otázkou, do jaké míry mu to jeho okolí dovolí. Pevně doufám v jednu věc – že snad katastrofická válka s Ruskem přestane být na pořadu dne. Rusko v těchto dnech poodhalilo svůj obranný systém, aby si jeho protivníci uvědomili, o jak strašlivý systém se jedná a že válka s Ruskem by byla katastrofou i pro ně samotné. Doufejme, že to poněkud jejich horké hlavy ochladí.

Odpůrci Trumpa o minulém víkendu vyšli do ulic. Manifestace za práva žen ve Washingtonu se zvrhla v jasný protest, na který přišli i zpěváci a filmové hvězdy z Hollywoodu. „Fuck you,“ poslala šokující vzkaz přímá účastnice pochodu zpěvačka Madonna. Demonstrovat přišel také známý levicový režisér Michael Moore, který vyzýval k ukončení Trumpovy destrukce, na pódiu vystoupila také hollywoodská star Scarlett Johansson. Svědčí to o něčem? A jen tak mimochodem – také se vás dotýká to, co údajně řekl Trump na konto žen? Zlí jazykové totiž míní, že Trump nemá ženy rád...

Zpěváci, herci, umělci, novináři, intelektuálové – stále titíž lidé, u nás i ve Spojených státech. Věční petenti a petičníci, světová kavárna, opora liberální levice. Podrobně o tomto fenoménu píšu výše v tomto rozhovoru, stejně jako v celé řadě svých dalších článků.

Pokud se týká vztahu prezidenta Trumpa k ženám – Donald Trump postavil svoji kampaň na antitezi politické korektnosti, na jejím odmítnutí, tedy i na odmítnutí úzkostlivého chození kolem žen po špičkách. Myslím, že prezident Trump má ženy rád, o čemž svědčí i jeho manželství a nezdá se mi, že by ženy neměly rády jeho, samozřejmě kromě feministických aktivistek. Mimochodem, jedna taková feministická aktivistka proti Trumpovi protestovala voláním „Alláhu Akbar“, protitrumpovskou demonstraci za práva žen organizovala muslimka Linda Sarsour. Takže se mi zdá, že vítr fouká spíše z islámské strany maskující se jako strana feministická.

Jak byste zhodnotil „vládnutí“ Baracka Obamy?

Prezident Obama byl podle mého názoru absolutně, bezkonkurenčně nejhorším prezidentem Spojených států za celou dobu jejich existence. Výčet katastrofálních důsledků jeho zahraniční politiky je nekonečný – totální rozvrat Blízkého východu a států severní Afriky, vznik Islámského státu, krvavá válka v Sýrii, majdan a krvavá válka na Ukrajině, Libye a Irák jako černé díry terorismu, svět na pokraji války s Ruskem, neustálé vojenské provokace u ruských hranic, demonstrační přejezdy americké plechové kavalerie přes naše území, pokus o majdan u nás, nátlak na Evropu, aby přijímala muslimské migranty, a tak bych mohl pokračovat donekonečna. V domácí politice neuvěřitelné zadlužení Spojených států, prudké oslabení bezpečnosti USA proti radikálnímu islámu, infiltrace sympatizantů Muslimského bratrstva do významných pozic v americké administrativě apod. Podrobně o tom píše například Benjamin Kuras ve své poslední knize „Poslední naděje civilizace“ a rovněž podrobně se o tom rozepisuje americká spisovatelka Rohini de Silva ve své knize z roku 2012 9/11, Stealth Jihad and Obama. Prostě jedna velká katastrofa.

Trump se poměrně ostře vyjádřil v otázkách boje proti islámskému terorismu. Český prezident Miloš Zeman k tomu uvedl, že zastává obdobný postoj v těchto věcech. Může toto v něčem ČR prospět?

Ano, určitě. Blízkost stanovisek obou prezidentů je dobrým základem pro česko-americkou spolupráci v této oblasti a jako velice dobré vidím i to, že prezident Zeman se ještě před proběhnuvšími volbami amerického prezidenta pro Donalda Trumpa jasně vyslovil, čímž položil základ i pro osobní dobré vztahy mezi těmito dvěma státníky.

V minulých dnech se hojně diskutovalo o tom, že měl údajně Vladimir Putin nařídit ovlivnění voleb ve prospěch Trumpa. Co si o tom myslíte?

Netuším, jak to celé bylo. Ale jako velmi významné považuji to, že nikdo nikdy nezpochybnil pravdivost uniklých informací, každý se jen zabýval tím, kdo mohl tyto informace a e-maily hacknout a vynést. Ale právě faktický obsah těchto informací by měl každého zajímat především, o to tu jde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslava rozvolnění. Nora Fridrichová zve na pivo. I vy můžete přijít

20:32 Oslava rozvolnění. Nora Fridrichová zve na pivo. I vy můžete přijít

Reportérka České televize Nora Fridrichová chystá na čtvrtek setkání se svými fanoušky. Chce využít …