„Aááááá, jau.“ 3 minuty domluv, pak Policie ČR. Ekomládež naštvala i vlastní

18.01.2022 13:45 | Ze sítí
autor: kas

Dnes opět Praha zažila protest hnutí Extinction Rebellion, tentokrát na Nuselském mostě, kde se pár aktivistů připoutalo k sobě a protestovalo proti dohodě o dolu Turów. Za chvíli však byla na místě policie a začala je z vozovky odklízet. Nebylo to bez nepříjemností, ozvalo se „áááááá, jau“. A pak museli policisté ještě překonávat zábradlí. Přitom od tohoto typu protestu se snažil aktivisty odradit jiný aktivista, Jan Rovenský. Ale marně. „S podobnými ‚spojenci‘ už člověk nepotřebuje žádné nepřátele,“ povzdechl si.

„Aááááá, jau.“ 3 minuty domluv, pak Policie ČR. Ekomládež naštvala i vlastní
Foto: Repro Facebook
Popisek: Policisté odklízejí aktivistu Extinction Rebellion z vozovky

Kromě uzavírek a zúžení pruhů čas od času pražské řidiče potrápí i protest členů hnutí Extinction Rebellion, kteří blokují dopravu, většinou tím, že se přilepí na silnici. Dnes aktivisté zablokovali dopravu na Nuselském mostě, tedy jedné z páteřních komunikací Prahy. Protestovali proti polskému dolu Turów s transparentem „NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ! – UHLÍ JE SEBEVRAŽDA“ a „Naše voda není na prodej“. Právě dnes mají o Turówu jednat ministryně životního prostředí Česka a Polska.

Na místě přítomná mluvčí (s dítětem) vysvětlila, že pokud ČR přijme „výkupné“ od Polska, tak hází své obyvatele z oblasti pod kola vozu. „Náš hlavní problém jsou samozřejmě emise CO2 a ta dohoda by měla znít, že důl Turów ukončí činnost,“ řekla a dodala, že výměnou by například ČR mohla vypnout elektrárny Chvaletice a Počerady. A pokud takové dohody nebude dosaženo, tak prý budou pokračovat ve svých akcích.

Mluvčí Extinction Rebellion vysvětluje důvod protestu

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…