„Ani milimetr novinářského papíru těmito tématy neušpiníte?!“ Petr Žantovský připomíná událost, kterou mainstream úplně zamlčel. A proč

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
11.09.2021 7:45 | Komentář

TÝDEN V MÉDIÍCH Předvolební diskuse na TV Barrandov tento týden ukázala, jakého názorového veletoče je schopen ředitel a moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup. „Zkušený kšeftman s PR a reklamou si spočítal, komu má nadržovat a co se mu po volbách vyplatí,“ nabízí jedno z vysvětlení Petr Žantovský v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí. Dojde i na možné ohrožení německých parlamentních voleb ze strany ruského média a také na novinářské slouhy režimu z mainstreamu.

„Ani milimetr novinářského papíru těmito tématy neušpiníte?!“ Petr Žantovský připomíná událost, kterou mainstream úplně zamlčel. A proč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Nejen ve veřejnoprávní televizi dovedou její moderátoři a redaktoři dát najevo, kde tluče jejich srdce. „Velmi zajímavým a k zamyšlení vedoucím překvapením letošní předvolební kampaně je totální názorový veletoč Jaromíra Soukupa v jeho pořadech na TV Barrandov. Zatímco ve svých počátcích se profiloval jako velký kritik Miroslava Kalouska, neřádů na České televizi a dokonce si na jistý čas získal privilegium mít každý týden interview s prezidentem Milošem Zemanem, dnes je všechno jinak. Ještě před volbami 2017 – i dost dlouho po nich – působil Soukup dojmem, že pro něj nejvyšší a nejjasnější hvězdou na politickém poli je Tomio Okamura,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Nezůstával ale jen u předsedy SPD, do svých pořadů si zval také exponenty tzv. alternativní scény, třeba Evu Hrindovou ze sdružení Naštvané matky. „Něco takového je dnes už nemyslitelné. Za pravdu tomuto tvrzení musel dát každý, kdo sledoval úterní předvolební diskusi na TV Barrandov, kde Soukup moderoval diskusi zástupců vícero stran. Zúčastnili se jí kromě řečeného Tomia Okamury Jan Bauer z ODS, Leo Luzar z KSČM, Jan Farský ze STAN a další. Ze všeho nejvíc se Soukup v tu chvíli podobal Jakubovi Železnému z České televize. Nejen kvůli tomu strništi, co si na tváři vypěstoval, ale především způsobem chování k hostům ve studiu,“ upozorňuje mediální analytik.

Bizarní názorový přemet ředitele televize a jejího moderátora

Nedalo se při jeho moderování přehlédnout a na první pohled bylo zřejmé, komu zde Soukup fandí, což se týkalo koalic Spolu a Pirátů se STAN, a komu je připraven škodit, což platilo pro SPD, KSČM. „Poznalo se to snadno: ty první nechal hezky vymluvit až do dna, zatímco těm druhým neustále skákal do řeči, odebíral slovo, a hlavně celé to názorové tření neustále prolínal svými komentáři typu ‚No, já bych to tak rozhodně neviděl‘ nebo ‚To snad ani nemyslíte vážně‘ a podobně. Ano, řeknete, že Soukup vystupuje v soukromé televizi, o níž veřejnost pořádně ani neví, komu vlastně patří, zda Číňanům, nebo komu jinému. To je pravda. Soukromá obrazovka snese hodně. Třeba i Soukupa. Bizarní je ale právě ten jeho názorový přemet do protisměru,“ míní Petr Žantovský.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sebevědomé Polsko. Přitlačilo ke zdi Ukrajinu za masakry ve Volyni, Bělorusko za migranty

19:30 Sebevědomé Polsko. Přitlačilo ke zdi Ukrajinu za masakry ve Volyni, Bělorusko za migranty

Polská vláda oznámila, že pokud se Ukrajina nevypořádá s otázkou volyňské genocidy z roku 1943, Pols…