„Ať jdete před soud.“ Masakr v Německu: Bouře kolem Merkelové a policie

07.07.2021 8:31 | Ze sítí

Německo si stále připomíná oběti útoku nožem ve Würzburgu. Minulý týden dokonce truchlící utvořili lidský řetěz, který sahal od místa útoku až po radnici. Ovšem bavorská policie chce, aby lidé na scoiálních sítích truchlili beze jmen obětí a bez obrázků tří zemřelých žen. Prý z ohledu na příbuzné. Také nechce, aby z incidentu někdo dělal politiku. Podle sociologa Petra Hampla se však policie obává toho, že by lidé mohli začít cítit soucit s oběťmi. A z Německa s obrázkem oběti přišel hodně drsný vzkaz Angele Merkelové.

„Ať jdete před soud.“ Masakr v Německu: Bouře kolem Merkelové a policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

Zprávy o útocích mentálně vyšinutých lidí s imigračním pozadím na Západě nejsou bohužel už ničím neobvyklým. Jedním z nich je i nedávný incident z německého Würzburgu, kde útočník použil k útoku nůž. Při útoku zemřely tři ženy ve věku 49, 82 a 24 let. Podle německé televizní stanice Deutsche Welle byl útočníkem 24letý Somálec, který ve Würzburgu žil od roku 2015, údajně se léčil s psychickými problémy a již v minulosti páchal násilné činy.

Bavorský ministr vnitra nevyloučil, že útok měl náboženskou motivaci, ale podle policie trestné činy dotyčného „nesměřovaly k islamistickému terorismu“. Podle jednoho ze svědků ovšem při útoku Somálec křičel „Allahu Akbar“. Momentálně je podezřelý zadržen. Policie dle Deutsche Welle vyzvala, aby lidé respektovali soukromí obětí a nesdíleli videa z útoku.

To ovšem nebyla jediná výzva policie, která zazněla. O pět dní později bavorská policie zveřejnila příspěvek, ve kterém se ptá, zda ke vzpomínání na mrtvé patří i sdílení jejich fotografií a jmen na internetu. „Po hrůzných událostech z pátku ve Würzburgu je důležité a správné si připomínat oběti. Jsme také hluboce zasaženi a myslíme na oběti, jejich blízké a přátele. Ale podle nás není správné jména a co hůře, fotografie zemřelých sdílet na internetu a částečně je tak zneužívat k politickému boji,“ uvedli policisté.

Lidé prý mají brát ohled na příbuzné, kteří procházejí tímto těžkým obdobím. „Šíření jmen a fotografií na sociálních sítích nepomáhá a není projevem skutečného soucitu,“ říká bavorská policie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vy jste blázni, hotovo“. Okamura nevydýchal Kupkův výklad o silné Ukrajině

12:45 „Vy jste blázni, hotovo“. Okamura nevydýchal Kupkův výklad o silné Ukrajině

Ve studiu CNN Prima News přivítala Terezie Tománková předsedu SPD Tomia Okamuru a ministra dopravy z…