,,Babiš to pořád nepochopil." Z ČSSD se šíří ošklivý scénář, jak dopadne jednání s ANO

18.04.2018 7:22

ČSSD a ANO se stále snaží domluvit vládní koalici. Po pondělní nabídce od premiéra v demisi a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše sociální demokraté mlčí a snaží se přesvědčit členskou základnu strany o tom, aby jednání dopadla. Píše o tom MF Dnes.

,,Babiš to pořád nepochopil." Z ČSSD se šíří ošklivý scénář, jak dopadne jednání s ANO
Foto: screen
Popisek: Andrej Babiš před novináři v Lánech.

I když je na pondělní jednání uvaleno informační embargo, nějaké informace se ven dostaly, stejně tak kolují spekulace. Například o tom, že šéf hnutí ANO nabídl socálním demokratům ministerstvo vnitra. Ale chce, aby rezort řídil nestraník. "Jméno by navrhlo ANO, ale ČSSD má právo ho vetovat," píše MF Dnes s tím, že by mohlo jít o bývalého ředitele ÚOOZ Roberta Šlachtu či bývalého poslance za ČSSD Jeronýma Tejce.

Anketa

Kdo by měl obsadit ministerstvo vnitra?

hlasovalo: 4804 lidí

Jenže zřejmě ani Šlachta, ani Tejc by v ČSSD neprošli. Hlavním důvodem je podle deníku zejména to, že rezort vnitra chce ČSSD pro sebe. Spekulace pak kolují i kolem toho, že Babiš měl ČSSD nabídnout i rezort zahraničí, obranu, školství, kulturu a pak také výběr mezi ministerstvem pro místní rozvoj a sociálními věcmi. Tento výčet však odmítl místopředsweda ANO Jaroslav Faltýnek. 

„Ta nabídka byla trochu jiná, ale zas zdaleka ne tak, jak tvrdí Faltýnek. Nicméně ten výčet ministerstev se šíří od lidí z ČSSD, kteří jsou proti tomu, abychom šli s Babišem do koalice, takže je to lehce zkreslené,“ říká jeden ze sociálních demokratů.

„Zásadním problémem pro nás je, že to Babiš stále nepochopil. Tady nejde o to, kdo z nás bude sedět na ministerstvu vnitra, ale že pokud bychom měli jít do vlády s trestně obviněným premiérem z ANO, tak zkrátka potřebujeme záruky, že ministerstvo vnitra a spravedlnosti nebude žádným způsobem řídit ANO. On pořád opakuje, jak je nevinný, ale o tom to přece není,“ dodal zdroj z ČSSD. 

Závěrem MF Dnes píše, že podle vlivného člena ČSSD je situace vážná, i proto se jedná v tajnosti. "Potřebujeme s těmi lidmi mluvit osobně, protože názor každého člena předsednictva bude mít vliv na určitou část naší členské základny," říká člen. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

4:59 Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

JINÝMA OČIMA „Dějiny jsou učitelkou života - každý to heslo zná, ale nikdo se jím neřídí. Člověk kli…