„Bezvýznamní idi*ti!“ Mezi Dominikem Haškem a Janem Zahradilem to bouchlo

23. 5. 2020 8:27

Někdejší slavný hokejový brankář a možný kandidát na prezidenta v roce 2028 Dominik Hašek vyzval na Twitteru europoslance Jana Zahradila k přestupu do jiné politické strany. Reagoval tak na jeho příspěvek, v němž Zahradil poukázal na devět let starou kauzu, kdy tehdejší ministr financí Kalousek označil dva europoslance, Iva Strejčka a Hynka Fajmona (oba ODS), za „bezvýznamné idioty“.

„Bezvýznamní idi*ti!“ Mezi Dominikem Haškem a Janem Zahradilem to bouchlo
Foto: Facebook
Popisek: Dominik Hašek
reklama

Dominik Hašek na Twitteru reaguje na  příspěvek europoslance Jana Zahradila, který sdílel dobovou vzpomínku týkající se tehdejšího ministra financí Miroslava Kalouska. Ten před devíti lety označil europoslance ODS Iva Strejčka a Hynka Fajmona za „zlobou nadané bezvýznamné idioty“. Strejček a Fajmon Kalouska kritizovali, že nejezdí na zasedání Rady ministrů financí EU Ecofin, protože se tam nedomluví.

„Dobová vzpomínka: ministr financí Miroslav Kalousek označil europoslance ODS Fajmona a Strejčka za ‚zlobou nadané bezvýznamné idioty‘, když mu vytkli, že nejezdí na Ecofin, protože se tam nedomluví,“ napsal Zahradil a sdílel na Twitteru tehdejší článek.

Zanedlouho poté na příspěvek reagoval hokejový brankář z Nagana Dominik Hašek a nabádal Zahradila k přestupu k jiné politické straně. „Proč? Chce tímto tweetem Jan Zahradil podpořit Alenu Schillerovou? Nebylo by pro něj lepší přestoupit do ANO? Případně do Trikolóry či SPD? Co na to voliči a členové ODS?“ ptá se Hašek na Twitteru.

Fotogalerie: - Babiš U Apolináře

Předseda vlády Andrej Babiš
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictv...
Tématem jednání byl projekt „Porodnictví 21. stole...
Projekt, jež navrhovala známá architektka Eva Jiři...
S investicí do nového centra již počítá i Národní ...
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictv...

Anketa

Schvalujete práci Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 18642 lidí
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. „Pane Hašku, do SPD nebo Trikolóry mě posílá na českém twitteru kdekterý hlupák. Nestoupejte si do této fronty, máte na víc,“ reaguje Zahradil.

„Takže zřejmě ANO... A zamyslel jste se někdy nad tím, že Vaše jednání je důvodem toho, že si to (SPD, Trik.) mnozí lidé včetně mě myslí? Tedy pokud to není Vaším cílem, aby(chom) si to mysleli. Pokud chcete, tak se Vám to daří. Pokud ne, něco děláte špatně,“ odvětil Hašek v komentářích a popřál Zahradilovi hodně štěstí.

„Pane Hašku, věřte nebo ne, ale o tom, co si zrovna myslíte nebo nemyslíte, zpravidla nepřemítám,“ odpověděl na Twitteru europoslanec. 

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek už v roce 2019 připustil, že by mohl v příští přímé volbě prezidenta kandidovat na Hrad. V roce 2020 na svém názoru nic nezměnil. Kupříkladu v rozhovoru pro časopis Týden konstatoval, že věří, že by mohl ovlivnit myšlení lidí správným směrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpak Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

13:39 Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpak Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

„Politika v době šílené. Podle čeho se pozná, kdo je vlastně ve vládě a kdo v opozici?“ zahájil deba…