„Británie je přelidněná, proto Brexit.“ Alexandr Tomský zaujal také slovy o EU

18. 12. 2018 9:44

Hostem Prostoru X na serveru Reflex.cz byl překladatel a politolog Alexander Tomský. Hovořilo se nejen o Evropské unii, ale i třeba o Brexitu.

„Británie je přelidněná, proto Brexit.“ Alexandr Tomský zaujal také slovy o EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Alexander Tomský

Tomský je britským občanem, jenž hlasoval pro Brexit. „Své volby nelituji. Byl jsem v opozici proti Evropské unii od momentu, kdy začala Maastrichtská smlouva,“ zmínil Tomský. „Unie dál věří na utopický projekt, vnucuje nám myšlení toho takzvaného liberalismu,“ zmínil kriticky k Unii. „Prosazuje práva menšin, což nejsou práva individuální. Stalo se to jakousi povinnou ideologií,“ poznamenal Tomský, jenž podle svých slov takto otevřeně nemůže hovořit na ČT24. 

Video najdete ZDE.

Anketa

Dělal Andrej Babiš v roce 2018 České republice v zahraničí ostudu?

11%
89%
hlasovalo: 16158 lidí

„Britská demokracie je velmi umírněná. Takže tam schopnost vládnoucí elity dohodnout se, udělat kompromis, když to začíná vřít, je obrovská,“ poznamenal k Velké Británii. Tomský v rozhovoru mimo jiné rovněž uvedl, že Brusel chce teď Velkou Británii pokořit. „Premiérka Mayová kapitulovala a nevyjednala vůbec nic,“ řekl Tomský. Obě strany se podle něj však určitě nakonec nějak dohodnou.

I když nyní smlouvu o Brexitu ze strany EU považuje za ultimátum. Následně pak dodal, že žádné zisky z členství v Unii nevidí, a to ani pro Česko. Dotace jsou podle něj jed. Analýzy toho, jak by zemi mohl Brexit poškodit, ho nezajímají. „Pokud Unie neustoupí, budou určité ekonomické náklady, ale jaké, to sdělit nelze,“ míní Tomský. „Angličané hlasovali v referendu, protože chtěli suverenitu. Chtěli se vymanit z další integrace a byrokracie,“ dodal také Tomský. 

A co se týče hlavního problému Evropské unie, tak je to podle něj všudypřítomná ideologie. Například, co se týče homosexuality, tak nám ji Unie podle Tomského cpe jako nadřazenou ideologii. Striktně odmítá adopce dětí homosexuály a nebere v tomto kontextu ohled na to, co by bylo lepší pro ono dítě. „Jde o spor o lidskou přirozenost,“ dodal. 

Závěrem se hovořilo i o tom, že Brexit je nutný i z toho důvodu, že Anglie je přelidněná. „Lidé se naštvali a připadá jim absurdní, že se politici vymlouvají na EU,“ sdělil Tomský s tím, že Angličané do EU vstoupili tehdy omylem. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…