,,ČT to zamlčela, chrání vás. Takže to řeknu já." Zeman potopil Hřiba

02.03.2021 11:40

Za pár dní má v Jelením příkopu začít rekonstrukce Mockerových domů. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v souvislosti s tím požádal prezidenta Zemana, aby nedovolil poničení přírody v Jelením příkopě a aby zde nenechal kácet stromy, které mají uvolnit prostor těžké technice. Prezident Miloš Zeman Hřibovi rázně odpověděl. Zmínil i Českou televizi, která prý neodvysílala reportáž původně připravenou k tomuto tématu. Snad chtěla Hřibovi ušetřit jednu trapnou chvilku.

,,ČT to zamlčela, chrání vás. Takže to řeknu já." Zeman potopil Hřiba
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie.
reklama

Anketa

Nechali byste si píchnout vakcínu Sputnik V? (Ptáme se od 2.3.2021)

89%
11%
hlasovalo: 30164 lidí

V rokli Jelení příkop v areálu Pražského hradu, která se rozkládá podél potoka Brusnice, se má za pár dní objevit těžká technika. Pražský primátor Zdeněk Hřib má obavy o zdejší přírodu. Napsal proto prezidentovi Miloši Zemanovi otevřený dopis, v němž žádá, aby v rokli nebyly káceny stromy a na jejich místo postaven jeřáb.

„Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vyzval prezidenta Miloše Zemana, aby při rekonstrukci Mockerových domů v Jelením příkopu nebyly pokáceny stromy pro betonovou plošinu na umístění jeřábu. Přírodu by podle primátora mohla navíc poškodit těžká technika. Práce mají začít do týdne,“ napsala ČTK s tím, že má k dispozici otevřený dopis, v němž se Hřib na prezidenta obrací.  

Zeman Hřibovi odpověděl, že to, co jako primátor naznačuje ve svém dopise, není pravda.

„Informace o tom, že se mají v Jelením příkopu kácet stromy, je naprosto nepravdivá. Na místě, kde má stát Vámi zmiňovaný jeřáb, se ani žádný strom nikdy nenacházel, což jsme včera (17. února 2021, pozn.) mimo jiné ukázali i televiznímu štábu České televize. Z nějakého důvodu ale veřejnoprávní televize tuto reportáž nakonec neodvysílala, neboť Vás tohoto trapného momentu zřejmě chtěla ušetřit,“ sdělil primátorovi prezident.

Hrad také primátorovi připomněl, že pro kácení stromů je třeba získat povolení a jelikož nebyla Pražským hradem podána žádná žádost o kácení stromů, je podle prezidenta zřejmé, že k tomu  nedojde.

Zeman tím však neskončil. V dalším odstavci do primátora znovu udeřil.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Další dezinformace, které opakovaně šíříte, jsou obsaženy ve Vaší kritice údajně zbytečného uzavření Jeleního příkopu. Horní část byla uzavřena dva roky z důvodu prací, které zde provádí firma Pražské vodovody a kanalizace, a.s., což je magistrátní podnik. Magistrát hlavního města Prahy vedete Vy, nikoliv Kancelář prezidenta republiky. Dolní část příkopu slouží pro nutnou dopravu materiálu na opravu parkánových hradeb. Jak jsme ukázali i veřejnosti, která měla možnost Jelení příkop navštívit v rámci Dnů otevřených dveří. Přítomní návštěvníci si mohli všimnout i toho, že materiál na opravu historických hradeb byl do svahu vynášen po speciální kolejnici právě proto, aby nebylo nutné pokácet ani jediný strom,“ zdůraznil Zeman.

Nakonec Zdeňka Hřiba požádal, aby nešířil dezinformace a staral se více o řešení problémů obyvatel hlavního města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

15:54 Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

Kdo je tu dezinformátor, ptá se řečnicky zpěvák Janek Ledecký, kterého Evropské hodnoty zařadily rov…