„Českej srab?“ Tož toto tady nebude! Aktivista, který bránil sochu Koněva, řádil v pražské galerii. Co jej rozčílilo?

04.03.2020 17:06

Aktivista Jiří Černohorský, který je známý tím, že má rád Rusko, řádil v pražské galerii DOX. Černohorského totiž rozčílil nápis v galerii: „Jsem českej srab, kterej čuměl, když nakládali židy, hajloval náckům, mával komoušům a pak chtěl jistotu desetinásobku.“ A to tak moc, že aktivista známý svými divokými vystoupeními u sochy maršála Koněva nelenil a nápis přemaloval barvou české trikolóry.

„Českej srab?“ Tož toto tady nebude! Aktivista, který bránil sochu Koněva, řádil v pražské galerii. Co jej rozčílilo?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na europoslance za Alianci národních sil Jiří Černohorský

Anketa

Je Michaela Šojdrová dobrá politička?

1%
99%
hlasovalo: 17234 lidí
„Todlencto a tady to je i v anglickém jazyce a prosím tato galerie se chlubí tím, že za loňský rok tudy prošlo sto tisíc návštěvníků. Takže todlencto si přečetli,“ začíná Černohorský. „Je spousta důkazů o tom, že naši Čechoslováci se naopak snažili pomáhat Židům, statisíce a statisíce lidí, kteří po České republice hajlovali Hitlerovi, když přijel v devětatřicátým obsadit Československo, tak to nebyli Češi, Moravané a Slezané, ale v této zemi žilo 3,5 milionu Němců, jo. Takže ten, kdo to tady napsal, je naprostý stupidní hovado, který vůbec neví, o čem píše.“ „Todlencto mě hluboce uráží. A já jsem se rozhodl, že to takhle nenechám, že to tady nebude.“

Následně si Černohorský začne rozbalovat náčiní, barvy a pomůcky. Nasazuje malířský váleček a jde na to. A začne malovat. „Prosím vás, co to děláte,“ ozve se zřejmě někdo z DOXU. „Prosím vás, co to děláte, pane Černohorský,“ mladík s fousy na Černohorského doráží a snaží se mu uzmout váleček. „Neperte se, neperte se,“ zazní ženský hlas. „Nechte ho bejt, zavolejte si policajty,“ mluví jakási žena. „Zavolejte si policajty,“ říká. Mladý muž odchází a Černohorský se vrací do „práce“.

„Až tady nebudete mít takovýhle nesmysly,“ dodá žena. Následně se na Černohorského vrhne jiný mladík. „Ale vy nemáte nárok to dělat,“ říká další muž. „Tak zavolej policajty, ty se s námi neper. Zavolej policii,“ říká žena. „Choď pryč,“ říká muž z galerie s východním přízvukem. „Nech ho bejt, ty ho nech bejt,“ je slyšet, že dochází ke strkanici.

„Už voláme policii,“ říká muž. „Můžeš, už je to hotový,“ opáčí Černohorský. „Tohle je nácek,“ říká mladík. Následně přichází galerista Leoš Válka, který galerii provozuje. „Tihle kluci Jirku mlátili,“ oznamuje mu žena držící kameru. Následně si Černohorský balí svůj „vercajk“. „Tahle galerie pojmenovala všechny ty šmejdy, který tu opravdu žili, jako celej národ.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To nedává smysl“. Hádka Fialy z SPD a Decroix z ODS o cvičení Ukrajinců

0:00 „To nedává smysl“. Hádka Fialy z SPD a Decroix z ODS o cvičení Ukrajinců

Podle poslankyně ODS Evy Decroix „i my jsme ve válce“, kterou rozpoutal ruský prezident Vladimir Put…