„Českej srab?“ Tož toto tady nebude! Aktivista, který bránil sochu Koněva, řádil v pražské galerii. Co jej rozčílilo?

04.03.2020 17:06

Aktivista Jiří Černohorský, který je známý tím, že má rád Rusko, řádil v pražské galerii DOX. Černohorského totiž rozčílil nápis v galerii: „Jsem českej srab, kterej čuměl, když nakládali židy, hajloval náckům, mával komoušům a pak chtěl jistotu desetinásobku.“ A to tak moc, že aktivista známý svými divokými vystoupeními u sochy maršála Koněva nelenil a nápis přemaloval barvou české trikolóry.

„Českej srab?“ Tož toto tady nebude! Aktivista, který bránil sochu Koněva, řádil v pražské galerii. Co jej rozčílilo?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na europoslance za Alianci národních sil Jiří Černohorský
reklama

Anketa

Je Michaela Šojdrová dobrá politička?

1%
99%
hlasovalo: 17196 lidí
„Todlencto a tady to je i v anglickém jazyce a prosím tato galerie se chlubí tím, že za loňský rok tudy prošlo sto tisíc návštěvníků. Takže todlencto si přečetli,“ začíná Černohorský. „Je spousta důkazů o tom, že naši Čechoslováci se naopak snažili pomáhat Židům, statisíce a statisíce lidí, kteří po České republice hajlovali Hitlerovi, když přijel v devětatřicátým obsadit Československo, tak to nebyli Češi, Moravané a Slezané, ale v této zemi žilo 3,5 milionu Němců, jo. Takže ten, kdo to tady napsal, je naprostý stupidní hovado, který vůbec neví, o čem píše.“ „Todlencto mě hluboce uráží. A já jsem se rozhodl, že to takhle nenechám, že to tady nebude.“

Následně si Černohorský začne rozbalovat náčiní, barvy a pomůcky. Nasazuje malířský váleček a jde na to. A začne malovat. „Prosím vás, co to děláte,“ ozve se zřejmě někdo z DOXU. „Prosím vás, co to děláte, pane Černohorský,“ mladík s fousy na Černohorského doráží a snaží se mu uzmout váleček. „Neperte se, neperte se,“ zazní ženský hlas. „Nechte ho bejt, zavolejte si policajty,“ mluví jakási žena. „Zavolejte si policajty,“ říká. Mladý muž odchází a Černohorský se vrací do „práce“.

„Až tady nebudete mít takovýhle nesmysly,“ dodá žena. Následně se na Černohorského vrhne jiný mladík. „Ale vy nemáte nárok to dělat,“ říká další muž. „Tak zavolej policajty, ty se s námi neper. Zavolej policii,“ říká žena. „Choď pryč,“ říká muž z galerie s východním přízvukem. „Nech ho bejt, ty ho nech bejt,“ je slyšet, že dochází ke strkanici.

„Už voláme policii,“ říká muž. „Můžeš, už je to hotový,“ opáčí Černohorský. „Tohle je nácek,“ říká mladík. Následně přichází galerista Leoš Válka, který galerii provozuje. „Tihle kluci Jirku mlátili,“ oznamuje mu žena držící kameru. Následně si Černohorský balí svůj „vercajk“. „Tahle galerie pojmenovala všechny ty šmejdy, který tu opravdu žili, jako celej národ.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

12:36 Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

Petr Fiala na Facebooku varoval, aby se z Česka nestala nevzdělaná východní kolonie, která by byla „…