„Chč*jí nám na hlavu!“ Voják by se zastřelil! Prymula terčem laviny hněvu

23.10.2020 10:24

„Tohle je strašnej prů*er,“ pravil sociální demokrat Michal Šmarda. Šéfa resortu zdravotnictví za hnutí ANO Romana Prymulu a předsedu poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka novináři nachytali, jak uprostřed noci vycházejí z restaurace, která má být z rozkazu ministra, jinak též plukovníka, v rámci boje s koronavirem zavřená. A strhla se bouře.

„Chč*jí nám na hlavu!“ Voják by se zastřelil! Prymula terčem laviny hněvu
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Roman Prymula
reklama

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25787 lidí
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula od čtvrtka uzavřel celé Česko do karantény. stovkám tisíc lidí ze dne na den zhatil možnost uživit se. Bez práce teď sedí doma kadeřníci, prodavačky v obchodech s oděvy a mnoho dalších lidí. Tvrdou ránu zasadil také restauracím, kam zakázal vstup. Číšníci mohou vydávat jídlo jen přes okénko, ale uvítat hosta uvnitř lokálu je zakázáno.

Mělo by platit, že všichni lidé jsou si rovni, a pokud nesmí do restaurace na pivo zajít pan Franta, Vašek nebo paní Olga, neměl by tam chodit ani  jakýkoli ministr, šéf poslaneckého klubu nebo řadový poslanec. Server Blesk.cz však odhalil, že všichni lidé si nejsou rovni a ač ministr zdravotnictví Roman Prymula celému národu zakázal až do odvolání  chodit do restaurací, sám z jedné uprostřed noci vypochodoval.  Tedy, on nebyl sám. Byl s ním i předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

K dovršení všeho zlého se navíc oba pánové objevili na ulici bez roušek, což je samotným Prymulou striktně zakázáno všude tam, kde jedinec nedodržuje minimálně dvoumetrový odstup od dalších lidí.

Zdá se, že ministr Prymula bez známky studu porušil spolu s Faltýnkem své vlastní nařízení. Vyvolal tím pořádnou slovní bouři. Na sociálních sítích se začaly ozývat lidé požadující okamžitou rezignaci ministra, který pravděpodobně ignoruje vlastní předpisy.

„Už teď se těším na ty výmluvy. Tam žádná hospoda nebyla a ta částka taky nesedí. Na ministerstvu teď testujeme neviditelnou roušku. Měl jsem roušku celou dobu, ale těsně před odchodem se mi utrhlo ouško, takže mi upadla. S Faltýnkem jsme řešili vládní opatření, mohli jsme se setkat až po celodenním zachraňování tisíců mrtvých. To nebyl Faltýnek, jen tak vypadá. To jsem nebyl já, někdo tak jen vypadá. Sorry jako,“  napsal k tomu na sociální síti facebook novinář Petr Kolář z MF Dnes.

V diskusi pod jeho příspěvkem se o slovo přihlásil také neúspěšný kandidát na ministra kultury a neúspěšný kandidát do Senátu Michal Šmarda. „Tohle je strašnej prů*er,“ uvedl doslova.

„Normálně s tebou jen vtipkuju (co s tebou taky jiného), ale tohle je strašnej průser. Tohle zdevastuje veškerou důvěru, kterou stát ještě měl. Prymula s Faltýnkem právě zničili víc, než si umí představit,“ posteskl si Šmarda.

Prymula s Faltýnkem pod palbou

Prymula s Faltýnkem pod palbou

K počínání ministra Prymuly se pro ČT24 vyjádřil také vicepremiér a ministr Jan Hamáček. Podle jeho názoru svým chováním ztratil Prymula veškerou důvěru, kterou do něj veřejnost vkládala.

Lékař a glosátor veřejného dění, někdejší politik Miroslav Macek poznamenal, že nám pánové čůrají na hlavu, jen použil vulgárnější synonymum.

„Chči*í nám na hlavu a už se ani netváří, že je to déšť. Co všechno si ještě necháme líbit?“ ptal se Macek.

Prymula s Faltýnkem pod palbou

A jako by to nestačilo, tak Jaroslav Faltýnek se podle Miroslava Macka rozhodl lidem na hlavy nejen čůrat, ale také kakat.

„Faltýnek se rozhodl, že nám na hlavy bude i kálet...“ doplnil ještě Macek, když zjistil, jak celou věc vysvětluje sám předseda poslaneckého klubu hnutí ANO.

Prymula s Faltýnkem pod palbou

Podle bezpečnostního analytika Andora Šándora je vlastně jedno, co Prymula s Faltýnkem v hospodě řešili. Podstatné je, že svým chováním napáchali velkou škodu. „Myslím, že to má brutální vypovídající hodnotu, obzvláště v době, kdy vládě chybí potřebná důvěra lidí,“ nešetřil oba pány Šándor.

Prymula s Faltýnkem pod palbou

Prymula s Faltýnkem pod palbou

Brněnský právník Tomáš  Tyl zašel ještě dál, když připomínal, co bývalo v minulosti morální povinností vojáků, když v okamžiku největší krize absolutně selhali. „Kdyby byl Prymula opravdu voják, tak si teď nechá přinést poslední kávu a požádá, aby půl hodiny nikdo do jeho kanceláře nevstupoval. Pohřby jsou v nouzovém stavu povoleny,“ konstatoval Tyl.

Prymula s Faltýnkem pod palbou

Bývalý europoslanec a někdejší předseda Svobodných, kteří mají poprvé v historii Česka zástupce v Senátu, na konto obou pánů – Prymuly a Faltýnka – napsal, že kážou vodu a pijí víno.

Prymula s Faltýnkem pod palbou

Podle expremiéra Mirka Topolánka tato situace nejde ustát, Roman Prymula skončí na postu ministra zdravotnictví a novým šéfem resortu se stane parazitolog Jaroslav Flegr.

„Tak to se ti, Jaroslave Faltýnku, povedlo! Jestli je budeš odstřelovat tímto tempem, do 14 dnů bude ministrem zdravotnictví pan prof. Flégr (přibližně v den, kdy se přesně potvrdí jeho prognózy). Vážně, tohle se ustát nedá. Končí. Upřímně: Netěší mě to a škodolibou radost nemám. Čeká nás pár špatných týdnů a vedení státu zcela bez důvěry a autority  může erodovat nutná opatření někam k lehké anarchii. A na represi jsme, díky historické zkušenosti,  dost citliví,“ napsal Topolánek na twitteru.

Prymula s Faltýnkem pod palbou

Prymula s Faltýnkem pod palbou

Slovní kanonádu uzavřel předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala

„Neuvěřitelný skandál. Ministr zdravotnictví Prymula za ANO si bez roušky vyrazil v noci do luxusní restaurace! Informoval o tom Blesk. Prymula dorazil podle informací Blesku do luxusního podniku Rio’s před desátou večer. Po nějakém čase ven vyšli další lidé, zjevně v dobré náladě. Nikomu zjevně nevadilo, že tady v tuhle dobu nesmí být otevřeno ani výdejní okénko! Kolem půl dvanácté pak vychází podle Blesku i Roman Prymula, zastrkuje si peněženku do kalhot a – ovšemže bez roušky – míří k přistavené vládní limuzíně. Ústa si nezakryje ani ve chvíli, kdy mu vzorně zarouškovaný šofér otevírá dveře – další porušení vládních nařízení. A ministr si ochranu úst a nosu nedá ani v autě, přestože i tam podle vlády tuhle povinnost má. Pokud mu tedy šoféra nedělá někdo z rodinných příslušníků... Káží vodu a pijí víno? Jak by na to podle Vás měl premiér Babiš reagovat? Jak můžou po tomhle lidé důvěřovat vládě?“ ptal se.

Prymula s Faltýnkem pod palbou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká

11:30 Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká

Vztahy mezi Českem a Ruskem eskalují od soboty, kdy bylo odhaleno podezření bezpečnostních složek, ž…