„Do h*jzlu s ČT!“ Šetření na fotbale se zvrhlo. Často překvapivě

30.08.2022 12:48 | Ze sítí
autor: kas

ČT začíná šetřit. A bude se škrtat i na zábavě skutečně populární, tedy na fotbalu. Část vysílacích práv ČT poskytne TV Nova. A zatímco část diváků by byla ráda, kdyby ČT zašla ještě dál, jiní zase kritizují, že v ČT jsou mnohem dražší produkce, například pořad StarDance. „Do hajzlu s takovou veřejnoprávní televizí!“ ozval se dlouholetý sportovní novinář Pavel Skramlík, který pak srovnal ČT a TV Nova a prohlásil, že rozdíl je v tom, že na Nově se „maká“. A z ČT se pro změnu ozvaly posměšky vůči komentářům. „Řada lidí má pocit, že televizi a televizní práci rozumí a přitom ji znají jenom z gauče,“ ozval se redaktor ČT.

„Do h*jzlu s ČT!“ Šetření na fotbale se zvrhlo. Často překvapivě
Foto: Repro Twitter
Popisek: Zápas Sparty a Monaka

Generální ředitel ČT Petr Dvořák již před nějakou dobou řekl, že vzhledem k tomu, že současná výše koncesionářských poplatků nestačí na provoz ČT v její současné podobě. A protože Parlament nechce koncesionářské poplatky zvyšovat, bude ČT muset začít šetřit. V této souvislosti Dvořák uvedl, že se nebude šetřit na zpravodajství. Zmínil ale sport.

Jednou ze známek šetření je například včerejší oznámení ČT, že prodala část vysílacích práv u fotbalového mistrovství světa v Kataru TV Nova. „Pokračujeme tak v nezbytných úsporách, které jsou navázány na pokles reálné hodnoty TV poplatku. Z listopadového šampionátu odvysíláme 32 zápasů exkluzivně a 14 sdíleně s Novou,“ oznámila ČT.

Tento krok měl rozhodně ohlas. Jako správný ho například ocenil bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. „Sport, kromě menšinových/amatérských, pryč z ČT!“ vyslovil se podcaster a marketér Tomáš Jirsa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…