„Dořeknu větu“. „Není možné“. Pirátka Richterová vypnula Babišovi mikrofon

12.05.2022 19:05 | Bleskově

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) jako předsedající schůze při interpelacích vypnula mikrofon Andreji Babišovi, který hovořil nad časový limit. „Musím měřit všem stejně,“ prohlásila Richterová směrem k Babišovi, který i přes výzvy pokračoval v řečnění.

„Dořeknu větu“. „Není možné“. Pirátka Richterová vypnula Babišovi mikrofon
Foto: Hans Štembera
Popisek: Olga Richterová

Babiš při interpelacích kritizoval vládu, která podle něj neřeší problém inflace a růstu cen a dostatečně nepomáhá českým domácnostem, zatímco se věnuje pomoci uprchlíkům. „Když jste byli schopni udělat aplikaci pro uprchlíky, kde se každý žadatel jednoduše přihlásí přes legislativní identitu, vyplní pár základních údajů a takto si požádá o dávku, proč to neuděláte u příspěvku na bydlení?“ ptal se Babiš.

Babiš také Fialovi a celé vládě radil konkrétní opatření, která prosazuje hnutí ANO. Když Babišovi vypršel čas určený na interpelaci, Richterová ho dvakrát požádala o ukončení řeči. „Dořeknu větu,“ reagoval Babiš, jak informuje server Echo24.cz.

„Opravdu není možné, musím všem měřit podle jednacího řádu. Prosím o upuštění pultíku,“ překvapila předsedající schůze a vypnula Babišovi mikrofon.

Babiš má s předsedajícími z řad Pirátů podobnou zkušenost už z dřívějška. V roce 2019 mu ještě jako premiérovi vypnul mikrofon tehdejší pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Babiš totiž při interpelacích vůbec neodpovídal na položené dotazy, ale místo toho se věnoval mimo jiné kritice závěrů auditu Evropské komise. Když ani na několikátou výzvu Pikala nereagoval na položenou interpelaci, Pikal mu vypnul mikrofon. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Muselo se to vědět.“ Lukáš Pollert poté, co mu fakta dávají za pravdu

16:00 „Muselo se to vědět.“ Lukáš Pollert poté, co mu fakta dávají za pravdu

Lékař a olympionik Lukáš Pollert se v rozhovoru pro RadioUniversum.cz vyjádřil ke covidu-19. Podle j…