„Dotace vrátit, HateFree skončit HNED!“ Ekonomka Šichtařová se bouří

08.02.2017 17:25

Podle ministra pro lidská práva Jana Chvojky (ČSSD) měl být kontroverzní projekt HateFree na konci dubna ukončen. Sobotkův kabinet jej ale musí určitým způsobem udržovat, protože byl financován z Norských fondů. V opačném případě by se totiž musely vracet dotace ve výši až 32 milionů korun.

„Dotace vrátit, HateFree skončit HNED!“ Ekonomka Šichtařová se bouří
Foto: Archiv MŠ
Popisek: Ekonomka a ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová
reklama

Z webu Agentury pro sociální začleňování vyplývá, že kampaň proti rasismu a násilí z nenávisti stála téměř 40 milionů korun. Z této částky šlo osm milionů korun ze státního rozpočtu prostřednictvím Úřadu vlády a zbytek byl z Norských fondů.

Kampaň se skládá z několika projektových aktivit, jejichž součástí je právě projekt HateFree Culture. Ačkoli je na webu také uvedeno, že projekt končí v dubnu 2017, je tam informace o udržitelnosti. „Odbor pro sociální začleňování (Agentura) bude hledat zdroje pro financování aktivit mediální kampaně HateFree Culture i po ukončení projektu,“ píše se na webu Agentury pro sociální začleňování.

Doba udržitelnosti u Norských fondů trvá obvykle pět let. Jak upozornil Chvojka, u projektu HateFree by měla udržitelnost trvat pouze do konce roku. V případě, že se lhůta nedodrží, stát musí dotace vracet, a to až v plné výši jejich čerpání. Zřejmě i proto se v úterý ministr pro lidská práva Chvojka sešel se zástupci projektu. V tiskové zprávě vydané po schůzce uvedl, že udržitelnost bude zajištěna podle pravidel.

Na zmíněné zprávy reagovala na svém twitterovém účtu ekonomka Markéta Šichtařová poměrně rezolutně: „Dotace vrátit, nenechat se Norskými fondy korumpovat, nepodporovat zde mezinárodní lobbing, HateFree skončit HNED!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

12:57 Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

Bude se za rok o přízeň voličů skutečně ucházet společná koalice Pirátů a STAN? Členové pirátské str…