„Fakující" Vondráček: Omluvte se! nařídila Pekarová. A on se omluvil. A k tomu...

22. 1. 2020 11:41

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček dnes od svého stolu v jednacím sále ukázal gesto zdviženého prostředníčku. Byl však zachycen kamerami dolní komory. Následně se za svůj prohřešek omluvil, předtím uvedl, že se jednalo o legraci. Opoziční politici jsou pohoršeni.

„Fakující" Vondráček: Omluvte se! nařídila Pekarová. A on se omluvil. A k tomu...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny
reklama

„Pár slov k dnešnímu gestu před začátkem jednání Poslanecké sněmovny. Rád bych zdůraznil, že ještě neprobíhala schůze. Byla to reakce na jiné gesto kolegy a kamaráda a samozřejmě se jednalo o legraci,“ sdělil nejprve ve svém tweetu Vondráček.

Pár slov k dnešnímu gestu před začátkem jednání @snemovna. Rád bych zdůraznil, že ještě neprobíhala schůze. Byla to reakce na jiné gesto kolegy a kamaráda a samozřejmě se jednalo o legraci.

— Radek Vondráček (@vondraczech) January 22, 2020

Gesto bylo použito podle serveru DeníkuN.cz minutu po deváté hodině, jen pár vteřin předtím, než oficiální jednání začalo. Záznam je dostupný i na webu Sněmovny, neboť Vondráčkovo chování zachytily kamery dolní komory. Vondráček se následně za svůj čin omluvil.

"Veřejnosti se omlouvám, kolega Láďa Okleštěk se jistě neurazil," uvedl Vondráček.

Veřejnosti se omlouvám, kolega Láďa Okleštěk se jistě neurazil.

— Radek Vondráček (@vondraczech) January 22, 2020

K omluvě ho předtím vyzvala mimo jiné předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „U pana Vondráčka moc nepřekvapí, že jeho etiketa není na vysoké úrovni. Už v době, kdy tu poskakoval s kytarou na pultíku, jsme poznali, že přistupuje k tomuto velmi svérázně,“ uvedla. Vondráček se před rokem omlouval poté, co bylo zveřejněné video, které ho zachycovalo při večírku v jednacím sále, jak na řečnickém pultíku hraje na kytaru a zpívá.

Místopředsedkyně STAN Věra Kovářová novinářům řekla, že doufá, že Vondráček se nechystá podobným stylem zahajovat každou schůzi. „Na první dobrou mě napadlo, že pan předseda zapomněl, že není ve třídě na gymplu, kde by byl možná za hrdinu,“ uvedla. Poslanci by podle ní mohli Vondráčkovi věnovat některou z knih o etice od odborníka Ladislava Špačka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…