„Fialo...“ Konečná dala premiérovi po boku Maláčové výhrůžku

21.07.2025 13:24 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Uskupení STAČILO! uspořádalo v pondělí před polednem tiskovou konferenci. Předseda STAČILO! na ní promluvil od plic. Po něm si vzala slovo komunistická europoslankyně Kateřina Konečná a ta Senátu, ale i médiím a premiérovi Petrovi Fialovi (ODS) poslala ostrý vzkaz. Předsedkyně SOCDEM Jana Maláčová byla stejně tvrdá.

„Fialo...“ Konečná dala premiérovi po boku Maláčové výhrůžku
Foto: archiv
Popisek: Kateřina Konečná na tiskové konferenci STAČILO!

„Spojili jsme se všichni. Stojím tu s představiteli stran, kteří jsou přesvědčeni, že občané si zaslouží silnou alternativu vůči vládě, která přinesla rekordní pokles životní úrovně. Nikoli z objektivních důvodů, ale kvůli vlastní neschopnosti. Máme velké ambice a nestydíme se za ně. Účast představitelů sociální demokracie zajistí to, že levicové a vlastenecké síly budou mít co největší váhu při sestavování budoucí vlády. Naše země totiž potřebuje vládu, která bude sociálně zaměřená a vlastenecky orientovaná,“ zdůraznil Sterzik a připomínal, že v minulých volbách propadl téměř milion hlasů a díky tomu Petr Fiala (ODS) sestavil stávající vládu, kterou považuje Sterzik za zcela asociální.

Zdůraznil, že takováto vláda už se nesmí nikdy opakovat.

Po Sterzikovi si vzala slovo šéfka komunistů Kateřina Konečná, která podotkla, že na kandidátkách uskupení STAČILO! se objeví i zástupci strany Moravané. A přislíbila, že po volbách se v Poslanecké sněmovně projeví i silný hlas STAČILO!, silný hlas umlčované většiny, jak to vnímá europoslankyně. Konečná zdůraznila, že před levicovými politiky bude pořádný kus práce, aby napravil všechny škody, které napáchala vláda Petra Fialy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To zas bude v médiích nablito!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAlena F. , 21.07.2025 13:50:15

|  12 |  0

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…