„Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám.“ Kamberský se zamyslel nad tím, proč je potřeba zabušit do bubnů o trochu víc

11.02.2017 11:00

„Tvrdit, že prožíváme druhý únor ’48 či normalizaci, je už trochu obehrané, a tak je třeba vzít starou tezi o fašismu a protofašismu, které už třetím rokem dobývají Evropu – a zabušit do bubnů ještě o trochu víc. Takže se objevil argument ultimátní: Hitler. Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám,“ uvedl svůj komentář v Lidových novinách komentátor Petr Kamberský.

„Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám.“ Kamberský se zamyslel nad tím, proč je potřeba zabušit do bubnů o trochu víc
Foto: PL.cz
Popisek: Transparent antifašistů

Jak uvedl dále, podobnosti Donalda Trumpa s Adolfem Hitlerem najdete v mnohých médiích, pro jiné je zase Hitlerem dneška ruský prezident Vladimir Putin. „Navíc fašismus prý vystrkuje růžky v Maďarsku, Polsku, Rakousku a samozřejmě ‚již brzy‘ zavládne i u nás,“ podotkl.

„Časy Adolfa Hitlera nám přinesly mimo jiné poučení: někoho takového je třeba zastavit včas, dokud to ještě jde. Tehdy prý nejpozději při remilitarizaci Porýní. Ale kam by měli stateční bojovníci zaútočit dnes? Na Moskvu, nebo na Washington? A měl by preventivní úder proti Budapešti přijít ještě před preventivním úderem proti Varšavě, nebo naopak? A teď si vezměte, že pro mnohé Rusy jsou fašisté Ukrajinci a... Češi. Kam udeřit dřív?“ ptá se Kamberský. 

Následně dodává, že pokud na základě dvou tří stejných či podobných znaků hledáme paralely mezi Trumpem a Hitlerem, děláme úplně to stejné co lidé jako Miloš Zeman nebo Donald Trump. „Ze skutečnosti si vybereme jen zlomek, jenž se nám hodí do předem připraveného názoru, zbytek povýšeně přehlédneme,“ dodal.

Závěrem si pak povšiml argumentu Mika Godwina, jenž zformuloval pravidlo, že to, že diskuse začíná být únavná, se pozná podle toho, že účastníci vytáhnou Hitlera a nacisty. „A tak kdo dnes v internetových diskusích vytahuje Hitlera, je většině ostatních okamžitě pro smích. Možná nastal čas, aby se i papír od elektronů přiučil,“ uzavřel.
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Tomio Okamura byl položen dotaz

Bojíte se o vaši budoucnost?

Evidentně vám Babiš neodpustí, že jste ho ve volbch nepodpořili, a bude se řídit heslem, že kdo nejde s námi, jde proti nám

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jourová nehodlá opouštět hnutí ANO. A toto řekla k Babišovi. Z vlastní zkušenosti

19:40 Jourová nehodlá opouštět hnutí ANO. A toto řekla k Babišovi. Z vlastní zkušenosti

„V zásadě nesouhlasím s cenzurou, se zákonem, který řekne: ‚Tenhle orgán bude arbitr pravdy‘,“ odmít…