„Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám.“ Kamberský se zamyslel nad tím, proč je potřeba zabušit do bubnů o trochu víc

11.02.2017 11:00

„Tvrdit, že prožíváme druhý únor ’48 či normalizaci, je už trochu obehrané, a tak je třeba vzít starou tezi o fašismu a protofašismu, které už třetím rokem dobývají Evropu – a zabušit do bubnů ještě o trochu víc. Takže se objevil argument ultimátní: Hitler. Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám,“ uvedl svůj komentář v Lidových novinách komentátor Petr Kamberský.

„Hitler sem, Hitler tam, Hitler, kam se podívám.“ Kamberský se zamyslel nad tím, proč je potřeba zabušit do bubnů o trochu víc
Foto: PL.cz
Popisek: Transparent antifašistů

Jak uvedl dále, podobnosti Donalda Trumpa s Adolfem Hitlerem najdete v mnohých médiích, pro jiné je zase Hitlerem dneška ruský prezident Vladimir Putin. „Navíc fašismus prý vystrkuje růžky v Maďarsku, Polsku, Rakousku a samozřejmě ‚již brzy‘ zavládne i u nás,“ podotkl.

„Časy Adolfa Hitlera nám přinesly mimo jiné poučení: někoho takového je třeba zastavit včas, dokud to ještě jde. Tehdy prý nejpozději při remilitarizaci Porýní. Ale kam by měli stateční bojovníci zaútočit dnes? Na Moskvu, nebo na Washington? A měl by preventivní úder proti Budapešti přijít ještě před preventivním úderem proti Varšavě, nebo naopak? A teď si vezměte, že pro mnohé Rusy jsou fašisté Ukrajinci a... Češi. Kam udeřit dřív?“ ptá se Kamberský. 

Následně dodává, že pokud na základě dvou tří stejných či podobných znaků hledáme paralely mezi Trumpem a Hitlerem, děláme úplně to stejné co lidé jako Miloš Zeman nebo Donald Trump. „Ze skutečnosti si vybereme jen zlomek, jenž se nám hodí do předem připraveného názoru, zbytek povýšeně přehlédneme,“ dodal.

Závěrem si pak povšiml argumentu Mika Godwina, jenž zformuloval pravidlo, že to, že diskuse začíná být únavná, se pozná podle toho, že účastníci vytáhnou Hitlera a nacisty. „A tak kdo dnes v internetových diskusích vytahuje Hitlera, je většině ostatních okamžitě pro smích. Možná nastal čas, aby se i papír od elektronů přiučil,“ uzavřel.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…