„Jdeme za Okamurou. Máme na něj měsíc.“ Sobotka končí, Babiš nastupuje a SPD se prý může těšit

29.11.2017 7:25 | Zprávy

Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) se již poměrně znatelně rýsuje. Prezident Miloš Zeman včera slíbil, že Babiše jmenuje premiérem na Mikuláše, 13. prosince by pak měl jmenovat vládu. V ní by mělo být 9 nováčků a hned 4 ženy, píše MF Dnes.

„Jdeme za Okamurou. Máme na něj měsíc.“ Sobotka končí, Babiš nastupuje a SPD se prý může těšit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

K ministrům neměl podle šéfa hnutí ANO Babiše prezident žádné výhrady. I přesto zatím nechtěl Babiš prozradit jména, neboť to hlavě státu slíbil. Zeman se chce se všemi kandidáty totiž sejít. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová následně večer potvrdila, že se s ní vyjednává jako s budoucí ministryní obrany. Tajemstvím je však zatím obestřeno ministerstvo zemědělství, kde by Hrad stál o to, aby v čele rezortu byl šéf Potravinářské komory Miroslav Toman, Babiš má však v záloze jiné jméno.

Menšinový kabinet se nyní bude snažit najít podporu u KSČM, SPD i případně váhající ČSSD.

„Budeme jednat hlavně s KSČM a SPD. Znovu si projdeme naše programy. To, že SPD teď podporu naší vládě odmítá, nemusí znamenat, že po měsíci jednání nezmění názor,“ zmínil pro MF Dnes zdroj z hnutí ANO. Ten také dodává, že půjde o tuhá vyjednávání. „Hlasovat o důvěře vládě ve Sněmovně asi proto budeme až začátkem příštího roku,“ podotkl zdroj ANO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Kdo přesně si podle vás nepřeje mír?

Tvrdíte, že si ho nepřeje dost lidí. Podle mě jediný, kdo ho nechce je Putin. Jeho cíl je ovládnout Ukrajinu a podle mě přes to pro něj nejede vlak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dusno u stánků na Zemi živitelce: Ale to je cena za sto gramů, pane

17:55 Dusno u stánků na Zemi živitelce: Ale to je cena za sto gramů, pane

„Jako malý jsem na Živitelku chodil s tátou na klobásu na grilu. Dnes je to na to udělat dětem oblož…