„Jdi do prdele, chcípni.“ Umělec Tomáš Klus se vyjadřuje k záchraně demokracie

04.12.2017 14:41

Zpěvák Tomáš Klus je zděšen z toho, co se dnes děje v české společnosti. Je zděšen z toho, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš spolupracuje v Poslanecké sněmovně s komunisty a s Tomiem Okamurou a jeho radikální SPD, přičemž se zdá, že to lidem nevadí. Andrej Babiš má velkou touhu po moci a to v situaci, kdy je společnost účelově rozdělována, aby se dala snáze ovládat. Přibývá útoků na veřejnoprávní média a novináře. Prosím, chraňme si je, žádá své spoluobčany Klus.

„Jdi do prdele, chcípni.“ Umělec Tomáš Klus se vyjadřuje k záchraně demokracie
Foto: hns
Popisek: Tomáš Klus
reklama

Před volbami šéf hnutí ANO Andrej Babiš tvrdil, že nebude spolupracovat s komunisty nebo s SPD Tomia Okamury. Krátce po volbách to zopakoval. O pár týdnů později už bylo všechno jinak. Právě s pomocí komunistů a Tomia Okamury obsadil orgány Poslanecké sněmovny.

„Lhal Andrej Babiš, když se dušoval, že koalice s SPD a s komunisty je pro něj nepřípustná, nebo lže až teď, když tvrdí, že to jinak nejde, vlastně, že to tak není, ale vlastně je, nebo teda tak trochu. Občas, na tajňáka.. S pravdou se tu hraje na slepou bábu. Ale není to celý trochu faultýnek na voliče ANA? Když si to člověk projde, většina slepic, či jak to k potrhání vtipně glosoval pan prezident, byla ochotna do koalice jít, ovšem bez stíhaných kohoutů Jaroslava a Andreje. Če(ín)ská lidově demokratická strana A-NO však jednohlasně takový nesmysl odmítá. Ani jeden hlas proti? Divné? Už asi ne. Jako bychom si zvykali, nebo se spíš rozpomínali... Konečně (po)slušná demokracie,“ napsal Klus na sociální síti Facebook.

Anketa

Prospívá politická kariéra Andreje Babiše České republice?

hlasovalo: 9661 lidí

Zpěvák má za to, že by bylo dobré, kdyby Babiš sladil své činy se svými slovy. Pokud o sobě tvrdí, že není politik, měl by přijít a říct něco ve smyslu „rozjel jsem nové hnutí, přilákal do politiky nové lidi a teď se vracím k řízení Agrofertu“. Z politiky by odešel a hotovo. Jenže k něčemu takovému se Babiš nechystá, a Kluse to děsí.

V Česku se může změnit nejen charakter demokracie, ale mohou také oslabit média. Klus si všímá faktu, že v poslední době přibývá útoků na veřejnoprávní média a na novináře.

„Může za to rétorika, kterou jsme akceptovali u Miloše Zemana, Tomia Okamury a koneckonců i Andreje Babiše (jojo, já vím, Kalousek, Klaus, znova Zeman, Paroubek, Topolánek, Rath.. tydleti, ale nikdy to nebylo tak bezbřehé, jako dnes ), proč neřešíme, jak tady bez důkazů obviňují novináře ze spiknutí, lží a kampaní, jak furt ukazujou na nějaký černokněžníky a bubáky, co jim hrozně škoděj a občany podváděj, ale když dostanou otázku kdo a co jim konkrétně dělá, ihned jde o útok a nemáme se o čem bavit.Prosím chraňme si svá média. Pakliže jsou důkazy o zmanipulování Českého rozhlasu, nebo České televize, ať je žalobci dají na světlo a nebo ať přestanou lhát nemají-li je (tenhle podivnej trend je celosvětovej, mistr světa v tom je Donald Emoce Trump),“ pokračoval zpěvák.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Tomáš Klus se prý o tom snažil bavit se zastánci Tomia Okamury či Miloše Zemana. Chtěl znát jejich názory, ale bohužel se od nich dozvěděl snad jen tolik, že se má odstěhovat a to nejlíp „do prdele“ nebo má rovnou „chcípnout“. Zpěvák se však nehodlá ze země odstěhovat, raději chce svou zemi změnit. Chce chránit demokracii a prosí o to i své spoluobčany.

„Politika je ohromné zrcadlo, a to co se děje v ní ukazuje kým jsme my. Není zde větší moci, než té v našich rukou, ale my ji neustále odevzdáváme a pak propadáme strachu, že se nám život vymyká, že jím manipuluje jakási moc vyšší. Tuhle paradoxní paranoiu si vytváříme vlnou rezignace, kterou vůči politice pociťuji ze strany znechucených občanů,“ doplnil také zpěvák.

Tomáš Klus doslova napsal:

Lhal Andrej Babiš, když se dušoval, že koalice sSPD a Komunisty je pro něj nepřípustná, nebo lže až teď, když tvrdí, že to jinak nejde, vlastně, že to tak není, ale vlastně je, nebo teda tak trochu. Občas, na tajňáka.. S Pravdou se tu hraje na slepou bábu. Ale není to celý trochu faultýnek na voliče ANA? Když si to člověk projde, většina slepic, či jak to k potrhání vtipně glosoval pan prezident, byla ochotna do koalice jít, obšem bez stíhaných kohoutů Jaroslava a Andreje. Če(ín)ská lidově demokratická strana A-NO však jednohlasně takový nesmysl odmítá. Ani jeden hlas proti? Divné? Už asi ne. Jako bychom si zvykali, nebo se spíš rozpomínali.. Konečně (po)slušná demokracie.

Pan Babiš všadě tvrdí jak mu politika, slušně řečeno ničí život a mi je ho kolikrát líto a říkám si, to by boł frajer, kdyby řek, Helejďte, doved jsem vám sem nový lidi, splnil jsem, co jsem slíbil, rozčeřil vody, svěží vítr vane a je čas makat, já som není politik, tak bez blábolení jdu zpátky ku svým hnojivám. Z nějakýho důvodu se mu ale nechce od válu. A to mě děsí.

Olaf cestou z Bruselu patrně roztál, nebo ho sem nepustí Anna s Elzou, ale jeho pravý čas asi minul, svět kampaní a účelovek už je totiž tak rozjetej, že ňáká unijní šťára tady nemá šanci na braní vážně.

Může za to rétorika, kterou jsme akceptovali u Miloše Zemana, Tomia Okamury a koneckonců i Andreje Babiše ( jojo, já vím, Kalousek, Klaus, znova Zeman, Paroubek, Topolánek, Rath..tydleti, ale nikdy to nebylo tak bezbřehé, jako dnes ), proč neřešíme, jak tady bez důkazů obviňují novináře ze spiknutí, lží a kampaní, jak furt ukazujou na nějaký černokněžníky a bubáky, co jim hrozně škoděj a občany podváděj, ale když dostanou otázku kdo a co jim konkrétně dělá, ihned jde o útok a nemáme se o čem bavit.

Prosím chraňme si svá média. Pakliže jsou důkazy o zmanipulování Českého rozhlasu, nebo České televize, ať je žalobci dají na světlo a nebo ať přestanou lhát nemají-li je. ( tenhle podivnej trend je celosvětovej, mistr světa v tom je Donald Emoce Trump )

Matení lidí, kteří se štvou a křičej na sebe, netuše, že jsou štváni cíleně, aby se líp ovládali, se stupňuje a já se bojím, že si začneme dávat za pravdu..do držky. Tomio se svou partou vesele sdílí fake news z webů ministerstvem oficiálně označených, jako dezinformační, Andrej jede svou ódu na nevinnost skrz vinu všech ostatních a komunisti jsou furt komunisti, zločinecká organizace nesoucí na svým erbu bolest, křivdu a lež.

Tak ještě Kájínka coby hlasatele zpráv na zkorumpovanou, námi dotovanou ČT, opustit EU po referendu ( vzhledem k tomu, že nás u nás politika nebaví/nezajímá/otravuje - je referendum fakt super nápad ) a budem skutečně ukázkovým stádem Nové Evropy. Pardon, státem.

Těm z vás, co maj pocit, že kopu za nějakej konkrétní tým bych rád sdělil, že ne. Nikdo mě neplatí, nenavádí, ani nenutí, prostě se snažím koukat a mluvit/psát na svým profilu o svých pocitech. Diskuzi pod příspěvkem vítám, nepromazávám, ani neblokuji uživatele..
Zajímá mě, jak to vidí obhájci výše zmíněných, jen jsme se spolu zatím bohužel nedostali dále, než že se mám odstěhovat, nejlíp do prdele, popřípadě chcípnout. Kdybych v tom viděl řešení, už bych šel, ale já to tu miluju. Miluju Českou republiku, miluju Čechy, život zde a lidi..jen mám pocit, že si přes to halekání z barikád přestáváme rozumět, jako bychom už nechtěli znát jiný, než stejný názor jako je náš. Jestli je to tím, že jsme se nechali vyhnat z hospod ( kde jsme spolu mluvívali ) nevím, každopádně důvod, proč píšu tady ten sloh, je, že chci, ať spolu začneme mluvit my a nedaváme tolik prostoru těm, kteří maj pocit, že můžou mluvit za nás.

Všichni chcem bejt šťastní, mít svý rodinky pěkně v klidu a nic moc nehrotit, přesto se necháváme tahat do půtek, který se nás netýkaj. Do bojů o moc, která je beztak naše a prachy, který my osobně stejně nikdy nespatříme.

Politika je ohromné zrcadlo, a to co se děje v ní ukazuje kým jsme my. Není zde větší moci, než té v našich rukou, ale my ji neustále odevzdáváme a pak propadáme strachu, že se nám život vymyká, že jím manipuluje jakási moc vyšší.. Tuhle paradoxní paranoiu si vytváříme vlnou rezignace, kterou vůči politice pociťuji ze strany znechucených občanů.

Proto prosím každého z vás o aktivní přístup k ní, neboť se nás denně dotýká a má vliv na to, zda budeme/nebudeme šťastní, neboť je jednou z hybných sil společnosti. Být aktivní znamená slepě nevěřit ( ověřovat informace ), zajímat se, kontrolovat, ozývat se ( hlas neumírá u uren ) a ochotu naslouchat, být otevřen diskuzi. Cítíte-li, že víte kudy, klidně se angažujte, vstupte do politiky. Jen prosím nikdy nezapomíňme na to, že tady nejsme abychom se bili, ale abychom tady byli

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pompeo v Praze: O tomto nebyla ani čárka. Měli byste vědět

11:09 Pompeo v Praze: O tomto nebyla ani čárka. Měli byste vědět

Šéf americké diplomacie je na návštěvě České republiky a ze sousedního Německa se ozval projev nespo…