„Jsem b*bá?!“ Šetřit, netopit, velí umělkyně Pecková. Takto dopadla

13.07.2022 9:31 | Ze sítí

Zpěvačka Dagmar Pecková v rozhovoru pro Český rozhlas Plus hovořila mimo jiné o tom, že není rozmazlená diva, která potřebuje mít vytopený barák na 25 stupňů. „Prostě to není nutné – nejen kvůli té válce,“ zmínila mimo jiné. Na sociálních sítích se pak strhla vlna kritiky, na kterou Pecková rovněž zareagovala. „Pokud mají naši spoluobčané pocit, že jsem blbá, když chci šetřit energií, tak by mě zajímalo, jak tedy ten problém chtějí řešit oni!“ uvedla.

„Jsem b*bá?!“ Šetřit, netopit, velí umělkyně Pecková. Takto dopadla
Foto: Screen: YouTube
Popisek: Dagmar Pecková

Anketa

Líbí se vám výstava zničené techniky Ozbrojených sil Ruské federace na pražské Letné?

4%
96%
hlasovalo: 25298 lidí

Operní diva Dagmar Pecková hovořila v rozhovoru pro Český rozhlas Plus mimo jiné o svém životu v Česku i Německu. Jaké to je žít v zemi, která byla původcem holokaustových zvěrstev? „Samozřejmě že já si myslím, že Němci se s tím snaží vyrovnat, jestli se s tím vyrovnat jde. Je to neomluvitelné a není to omluvitelné ani tím, že Stalin dělal v podstatě stejná zvěrstva, akorát vyšel z druhé světové války jako vítěz, náš dějepis se tomu samozřejmě pak přizpůsobil. Náš výklad dějin se tomu pak přizpůsobil a neustále vlastně dneska posloucháme tu neomluvitelnost toho, co udělali Němci, což je samozřejmě neomluvitelné, ale už se méně mluví o tom, co vlastně prováděli Rusové a Stalin,“ poznamenala.

„Německo se snaží se svou zrůdnou minulostí vyrovnat, ale nemůžeme po dnešní generaci chtít, protože ti, co to prováděli, jsou víceméně mrtví, a nemůžeme po dnešní generaci Němců, ať už východních, nebo západních, chtít, aby prostě neustále žili v téhleté kolektivní vině,“ dodala.

„Němci dělají opravdu hodně pro to, aby historie byla vysvětlená, aby se nějakým způsobem Hitler zpracoval, ale jak říkám, tahle dnešní generace se neustále nemůže zodpovídat za to, co udělaly dvě generace před ní,“ podotkla rovněž.

Na Němce lidé podle jejích slov nadávají, ať už udělají cokoliv. „Je ale jasné, že když tady byl levný plyn, tak se na něm léty vypěstovala závislost – ale nikdo netušil, co ten blázen v Rusku udělá,“ zmínila.

Pecková hovořila také o bývalé kancléřce Angele Merkelové. „Velmi si jí vážím. Samozřejmě že udělala chyby, kdo je nedělá, ale když si vezmete celé to její období, tak já si myslím, že její vláda byl úspěch,“ dodala. 

Dále Pecková hovořila o šetření, které už sama praktikuje. „Tady všichni nadávají, že je drahý benzin i nafta. Co jsem udělala já? Začala jsem po Praze jezdit městskou dopravou. Auto beru do města zcela výjimečně a používám ho pro spojení jen mezi městy nebo když jedu domů. V Německu jsem dlouho navyklá používat vlaky ICE, kterými jezdím velké vzdálenosti mezi různými městy… a jsem tam dřív než autem. A jestli si mám obléct dvoje ponožky a o svetr víc, uskromnit se – už jsem s tím začala a opravdu s tím nemám problém. Nejsem rozmazlená diva, která potřebuje mít vytopený barák na 25 stupňů. Prostě to není nutné – nejen kvůli té válce. Musíme si uvědomit, že energie bude čím dál míň, a pokud s naší planetou opravdu chceme něco provést, tak musíme začít každý u sebe – ať jsme diva nebo nejsme,“ zakončila Pecková.

Následně pak k rozhovoru ještě přidala komentář na sociální síti. „Pokud mají naši spoluobčané pocit, že jsem blbá, když chci šetřit energií, tak by mě zajímalo, jak tedy ten problém chtějí řešit oni!“ uvedla. Diskuse k rozhovoru totiž rezonovaly na sociálních sítích.

„DP je exhibicionista (to patří k profesi), ale umělecky už za zenitem, tak provokuje. Moc dobře ví, že těmito kecy spoustu lidí nasere (vyvolá kontroverze), byla by šance i na nějakou ‚nenávist‘, a tím i zájem médií – zviditelnění,“ uvedl například jeden z diskutujících.

„To snad ne. Je na každým jedinci, jak bude šetřit, ale aby v bytě mrznul, to už je to poslední. Doufáme, že tato dementní vláda se probudí a bude něco už konečně pro nás lidi dělat,“ dodal další. 

„Ať si klidně zmrzne pizda, já mám doma 26 a šetřit rozhodně nebudu,“ píše další.

„Miluji tyhle Mirky Dušíny...“ dodává i další. 

„Asi máte MHD zadarmo nebo jezdíte načerno anebo sedíte doma na zadku. Lezte Fialovi do zadku dále,“ komentoval další uživatel.

autor: vef

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

20:19 Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

Účastníkům konference o dezinformacích se v Poslanecké sněmovně dostalo informací od ředitele BIS Mi…