„Jste vůbec očkovanej?“ Zamordovat Babiše, padlo. Ale premiér vrátil úder

03.12.2021 8:14

Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš odpověděl na další z dotazů, které mu posílají lidé v sérii nazvané „pojď do mě“. Tentokrát to stálo za to. Pětadvacetiletý David se totiž Babiše zeptal, kdy přestane mordovat lidi? Dostal ostrou odpověď.

„Jste vůbec očkovanej?“ Zamordovat Babiše, padlo. Ale premiér vrátil úder
Foto: Reprofoto: YouTube
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO).

„Zdravím, jmenuju se David, je mi pětadvacet let,“ začal zlehka mladý muž v kšiltovce a s řetízkem kolem krku. Prý pracuje u Škody AUTO v Mladé Boleslavi.

Anketa

Má Miroslav Kalousek šanci stát se prezidentem České republiky?

2%
96%
hlasovalo: 14285 lidí

A pak to rozjel.

„Chtěl bych se vás zeptat, kdy ty Vaše výmysly, nebo s prominutím pí**viny, který vy tady zavádíte s tím dalším kolegou Vojtěchem, tak chtěl bych se jenom zeptat, jak dlouho vás tohle ještě bude bavit, trápit lidi, tyranizovat je, popřípadě ještě třeba na další Vánoce zakázat různý akce - trhy, diskotéky, bary a takovýhle věci. Jenom by mě zajímalo, kdy už přestanete mordovat lidi? Protože spíš by mě zajímala otázka, kdy se lidi už na**rou a začnou mordovat vás,“ nebral si servítky David.

Babiš mu v odpovědi nezůstal nic dlužen. K vulgárním výrazům nesáhl, ale v pádnosti slov si s mladým Davidem mohl konkurovat.

„Zdravím Davide, no já vám moc nerozumím,“ začal končící premiér.

„Já nevím, jestli se na televizi díváte, nebo nedíváte, jestli víte, že tady umírá znovu 110 i 120 lidí denně. Na covid. I mladý lidi. To se týká i vás,“ vmetl premiér Davidovi do tváře.

Připomněl také, že se akce omezují i v Německu, v Rakousku a na Slovensku byl dokonce vyhlášen celostátní lockdown. Z jižní Afriky navíc přichází nová mutace covidu omikron.

„Takže já nemám pocit, že bychom dělali věci, které nás baví. Nás to nebaví. My to děláme od rána do večera. Hlavní hygienička mi psala dneska v noci ve 3 a v 6 jsem s ní mluvil. Takže spala 3 hodiny. Takže se nekopeme do zadku. Makáme,“ zdůraznil šéf hnutí ANO a stále ještě celé vlády.

„A pokud nechápete, co se děje a pokud jste zapomněl, že vánoční trhy v Chebu, co to bylo za peklo, jak ten starosta tam zamořil celý Cheb, když se tam všichni nahňácali na hromadu a zemřelo tam 400 lidí, což je třikrát víc, než je obvyklé, nárůst o 300 procent a my jsme lidi odtamtud převáželi do celé České republiky, to si myslíte, že si někdo vymejšlí?“ zeptal se Davida znavený předseda vlády.

„A jste vůbec naočkovanej?“ přidal další otázku.

„Nebo co jako, my za to můžeme? Proč máme 20 procent obyvatelstva promořených? Proč?“ pálil Babiš do Davida otázku za otázkou, skrze které chtěl ukázat, jak nebezpečný covid umí být. „A proč je v Německu jen 5 procent? Všichni tam dodržují pravidla. Pokud vím, tak u vás ve Škodovce se testuje,“ poznamenal Babiš.

„A samozřejmě, že nám lidi vyhrožují, stejně jako vy nám vyhrožujete. Včera sem přišel takovej borec. Měl kudlu, měl pistoli a policie ho zpacifikovala. Na vrátnici. Ano, i to se stává. A my to děláme pro lidi, my to neděláme z plezíru. A pokud nechápete, co vám říkám, tak přijďte, já si o tom s vámi rád popovídám. A trochu si o tom něco přečtěte,“ vyzval Babiš Davida.

„Nebo nevěříte, že ten vir zabíjí lidi? Nevěříte tomu, že ta vakcína chrání lidi?“ ptal se dál Babiš.

Připomněl také, že i Škoda AUTO čerpala finanční pomoc od státu z programu Antivirus a to přibližně ve výši 1,5 miliardy. „To vám dal stát, to jsme dali my, abysme udrželi zaměstnanost. Tak si to trošku nastudujte a přijďte na kafe,“ pokračoval Babiš.

Nakonec konstatoval, že on za nic nemůže.

„Nebuďte naštvanej, já za nic nemůžu. Zvolili jste si SPOLU, snad ten prezident to udělá rychle a potom můžete posílat video Fialovi. Mějte se fajn a čau.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

8:24 Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

Hostem úterních Událostí, komentářů byl premiér Petr Fiala. Nejdříve oznámil, že co bude s vyhláškou…