„Katastrofa. Úpadek. Strašný.“ Schwarzenberg se ozval. Bojí se o Česko

28.06.2021 10:24

Čestného předsedu TOP 09 zaujala nedělní vystoupení prezidenta Zemana a premiéra Andreje Babiše (ANO) na CNN Prima News. Postavil proti sobě jejich slova a jejich činy.

„Katastrofa. Úpadek. Strašný.“ Schwarzenberg se ozval. Bojí se o Česko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg převzal jedno z nejvyšších ukrajinských vyznamenání- Řád knížete Jaroslava Moudrého 2. třídy

Anketa

Vadí vám Zemanův výrok, že transsexuálové jsou mu odporní?

3%
95%
hlasovalo: 20801 lidí

Karel Schwarzenberg na sociální síti Facebook uvedl, že Miloš Zeman byl od roku 1993 předseda sociální demokracii a dokonce z ní dokázal udělat vládní stranu, takže knížeti se jeví jako zvláštní prezidentovo nedělní prohlášení, že v podzimních volbách bude volit hnutí ANO Andreje Babiše.

Ale to není jediná věc, která Karlu Schwarzenbergovi připadá zvláštní.

„Ve stejném rozhovoru také pravil, že předvolební koalice jsou podvod. Já nevím, jestli ta chvíle, ve které se koalice utváří, je podstatou podvodu. Docela dobře si pamatuji na podvod na voličích, který se nazýval opoziční smlouva, kdy oba tehdejší rivalové, Zeman a Klaus, předváděli zuřivý předvolební boj, aby se po volbách ihned spojili. Je tedy docela zábavné, že Zeman mluví o podvodech na voličích,“ vrátil se Schwarzenberg k roku 1998 k Zemanovým předvolebním slibům a povolební realitě toho roku.    

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ale nezůstalo jen u prezidenta Zemana. Schwarzenberg se zastal také Pirátů proti Andreji Babišovi. Jsou mu prý z duše protivní tím, jak útočili na Miroslava Kalouska a teď dostávají okusit vlastní medicínu, ale to podle Schwarzenberga nemění nic na tom, že pokud Babiš Piráty vážně obviňuje z toho či onoho, např. z toho, že chtějí řídit Česko z Bruselu, měl by svá tvrzení doložit, nebo mlčet.    

„Takové podezření je velice vážné a nemá-li pro to důkazy, je to nepřípustná pomluva, za kterou by měl být dokonce trestně stíhán. Mně jdou Piráti dlouhodobě na nervy. Nezapomněl jsem, jak bezostyšně pomlouvali v minulé kampani Mirka Kalouska. Teď se jim děje totéž, a i jich se nyní musím zastat, neboť pokud budeme v České republice pomlouvat v takovém rozměru, bude to pro naši zemi katastrofa."

Piráti podle Schwarzenberga jen pracují s faktem, že jsme členy Evropské unie. Na jednání do Bruselu ovšem jezdí premiér Babiš. A za jeho premiérování politická kultura v Česku notně upadla. Tak to vidí Karel Schwarzenberg.

Karel Schwarzenberg promluvil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…