„Kdo to financuje? Budou obušky? Kde je Horáček?“ Kolem večerní akce na Václaváku to silně vře

17.11.2017 9:40

Na Václavském náměstí v Praze dnes večer proběhne Koncert pro budoucnost. Jde o jednu z celé řady akcí u příležitosti výročí 17. listopadu, především 17. listopadu 1989, byť mnozí účastníci možná vzpomenou i na neméně důležitý 17. listopad 1939. Stojí přitom za pozornost, že ačkoli nás Koncert pro budoucnost teprve čeká, už teď na sociálních sítích víří vášně.

„Kdo to financuje? Budou obušky? Kde je Horáček?“ Kolem večerní akce na Václaváku to silně vře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Památník 17.11. na Národní třídě
reklama

Okolo půl osmé večer proběhne na Václavském náměstí Koncert pro budoucnost spojený s happeningem za svobodu. Každý, kdo chce přijít, je zván. Jen by si prý s sebou měl vzít píšťalku. Budou se prý hodit k tomu, aby s jejich pomocí byli zastaveni politici, kteří chtějí měnit Ústavu.

„Předchozí generace pro nás vybojovaly svobodu a demokracii. Demokratický systém v ČR zajišťuje svobodu, bezpečnost, prosperitu a možnosti, o jakých se našim předkům ani nezdálo. V poslední době se však stále častěji mluví o zásadních změnách Ústavy a demokratického systému jako takového i o omezování naší mezinárodní spolupráce s rodinou evropských demokratických států, Pojďme proto 17. listopadu v 19:30 společně zapískat na tisíce píšťalek, na okamžik zastavit hru, a dát jasně najevo, že toto není v zájmu občanů České republiky. My, občané totiž nejsme jen voliči, kteří jednou za čas odevzdají svůj hlas politikům, a pak sledují z hlediště jejich hry. Každý občan je také svého druhu rozhodčím dohlížejícím na dodržování pravidel hry,“ píší k chystané akci organizátoři akce.

Jedna z dam se však okamžitě zeptala, zda tato akce není až příliš selektivní. „Nechybí na pódiu pár zajímavých osobností? Třeba Michal Horáček. Nebořte mosty, požádala všechny účastníky akce dáma. Na akci vystoupí tři prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Pavel Fischer a Marek Hilšer. Na účast či spíše neúčast Michala Horáčka poukázala celá řada lidí. „Z jakého důvodu nebyl pozván Michal Horáček na pódium na Václavské náměstí?“ zeptal se další občan, a stejně tak i třetí, jenž přidal zamračeného smajlíka. Z reakcí na sociální síti facebook se zdá, že Horáček na akci velmi schází.

Happening budou moderovat Emma Smetana a Pavlína Kvapilová. Vedle prezidentských kandidátů vystoupí také youtuber Kovy, filozof Daniel Kroupa, expremiér Petr Pithart, ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek a další.

Vedle otázek na Michala Horáčka padly ale i jiné otázky, třeba dotaz „budou obušky?“. Nechyběla ani otázka, kdo akci financuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…