„Ken“ Jurečka. Armáda před zábavnou aplikací varuje, ministr neodolal

04.08.2023 22:16 | Monitoring

MONITORING SÍTÍ Velitelství informačních a kybernetických sil Armády ČR vydalo varování před používáním mobilní aplikace BaiRBIE.me, která fotografie lidí převádí do podoby panenek Barbie. O aplikaci informoval také ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). A zatímco před aplikací armáda varuje, Jurečka se chlubí, že ji užívá. Dle varování armády tak ministrovi nyní hrozí, že kvůli „hnusnému obrázku“ zneužijí jeho citlivé údaje.

„Ken“ Jurečka. Armáda před zábavnou aplikací varuje, ministr neodolal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL)

Velitelství informačních a kybernetických sil Armády ČR před aplikací BaiRBIE.me, která využívá současné popularity světa panenek Barbie, vydalo upozornění, že poté, co lidé nahrají fotografii a poskytnou své citlivé údaje, získají mimo „hnusného obrázku“ také riziko, že provozovatelé aplikace budou moci jejich údaje a fotografie přeprodávat. 
 
„Chcete profilovku, kde vypadáte jako Barbie nebo Ken?! Žádný problém! Pošlete vaši fotku, e-mail, informace o vašich rysech, a odsouhlaste podmínky, dle kterých nad informacemi ztrácíte veškerou kontrolu!“ upozornilo Velitelství informačních a kybernetických sil Armády ČR. 
 
Podle armády uživatelé mohou získat díky této aplikaci „hnusný obrázek,“ na němž vypadají jako Barbie nebo Ken, ale provozovatelé aplikace oproti tomu dostanou jejich údaje jako fotografii, fyzické rysy a e-mail. Nad těmito údaji dle podmínek aplikace uživatelé ztrácejí kontrolu. „Databáze milionů dalších lidí bude mít na trhu velkou cenu. A to se vyplatí!“ upozornila armáda s tím, že provozovatelé na údajích od milionů lidí nyní mohou značně vydělat. 
Server gearrice.com uvádí, že v podmínkách aplikace je napsáno, že může být s údaji uživatelů volně nakládáno bez práva na nějakou náhradu a případné spory se budou řídit dle izraelských zákonů.
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…