Sociální centrum je v budově již několikátý měsíc neoprávněně. I přesto účastníci pochodu vyjadřují souhlas s jeho dalším působením a protestují proti opuštění budovy. Kromě demonstrace na náměstí Míru se také vydali na pochod přes Václavské náměstí, Washingtonovu a Dlážděnou ulici, aby své kroky zastavili na pražském Těšnově, kde se uskuteční koncert. Aktivisty mimo jiné také podpořil politik a novinář Petr Uhl. „Jsem rád, že tolik lidí přišlo podpořit dobrou věc," uvedl.
„Nám opuštění budovy nedává smysl. Přes dva roky zde funguje sociální centrum, které má širokou podporu lidí, jak vidíme i tady na demonstraci. Stát má tisíce volných budov, které nechává chátrat. Vadí nám, že se zaměřil na budovu, v níž se začalo něco dít,“ uvedla jedna z organizátorek Jana Bednářová do kamery České televize v úvodu akce.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předal budovu v loňském roce Správě železniční a dopravní cesty. I na tento převod si pak „klinikáři stěžují“, převod prý neprošel mimo jiné vládní dislokační komisí. Zároveň také ÚZSVM neinformoval ostatní zájemce o možnosti převodu, jak bývá prý zvykem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef