„Magistr... pardon, bakalář.“ Mynář přede všemi potupil Lipavského. A už je zle

17.12.2021 14:04

Přeřeknutí kancléře Vratislava Mynáře, který při jmenování tituloval ministra zahraničí Jana Lipavského magistrem, načež se opravil na bakaláře, je podle některých novinářů zbytečným kopancem osádky Hradu do začínajícího ministra.

„Magistr... pardon, bakalář.“ Mynář přede všemi potupil Lipavského. A už je zle
Foto: Hana Brožková
Popisek: Hradní kancléř Vratislav Mynář

„Magistr... bakalář Lipavský. Vedoucí kanceláře Mynář si to užil,“ informuje o dění při jmenování stručně reportér Seznam zpráv Vojtěch Blažek.

 

 

Zdánlivému přeřeknutí se podivuje i novinářka a moderátorka České televize Světlana Witowská. „Zkuste si pod sebe napsat slova magistr a bakalář. Taky máte pocit, že vypadají úplně stejně?“ píše ironicky Witowská a naznačuje, že šlo od Mynáře o záměrnou podpásovku.

 

 

Zcela jasno má redaktor Reflexu Čestmír Strakatý, podle nějž Mynář tímto klesnul již hodně hluboko. „Magistr, err pardon bakalář Jan Lipavský. Kopnutí do Lipavského nakonec opravdu přišlo. Trochu nehodné té situace. How low can you go,“ ptá se Strakatý, jak nízko mohou zástupci Hradu ještě klesnout.

 

 

Právě Lipavský byl trnem v oku prezidenta Miloše Zemana, který ho odmítal jmenovat do čela resortu diplomacie. Když mu premiér Petr Fiala hrozil kompetenční žalobou, prezident se nakonec rozhodl ustoupit. Jednou z věcí, kterou Lipavskému Zeman vyčítal, je právě nedostatečné vzdělání.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …