„Mám pocit, že dlouho nic nenatočí.“ Zdechovský se smál Bulířovi. Teď je venku brutální VIDEO

17.03.2023 22:42 | Ze sítí

Na sociální sítě se dostalo video o konfrontaci od českých dobrovolníků na Ukrajině vůči Matouši Bulířovi, jenž se vydal na Ukrajinu a tam zpochybňoval např. přítomnost západní bojové techniky. Neskončilo to jen slovní potyčkou; vše mělo pokračování. „Ještě jednou se tady ukážeš... kriple zasranej!“ řve v jedné z dalších nahrávek muž v maskáčích na ležícího Bulíře a mlátí ho do obličeje. „Mám pocit, že dlouho nic nenatočí,“ bavil se před několika dny europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) – a teď tvrdí, že o napadení nevěděl.

„Mám pocit, že dlouho nic nenatočí.“ Zdechovský se smál Bulířovi. Teď je venku brutální VIDEO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Anketa

Je v pořádku hrozit blokádami vládních budov?

94%
5%
hlasovalo: 49225 lidí
Bulíř se na Ukrajinu vypravil jako dobrovolník, jelikož se chtěl postavit proti ruské agresi. Přestože tvrdí, že má „na předválečnou Ukrajinu svůj názor“ a je například proti přijetí země do Evropské unie, upozornil, že to bylo právě Rusko, kdo současný konflikt rozpoutal. „V daném konfliktu jsem jednoznačně na straně Ukrajiny a Rusko považuji za agresora, kterého je třeba porazit. Byl to ruský voják, který vkročil na Ukrajinu, nikoliv voják NATO či Ukrajiny, který vstoupil na území Ruska, čímž je situace jasně daná,“ popisuje na svém webu.

Po svém odjezdu na Ukrajinu však následně začal publikovat videa, kde tvrdil, že západní technika a peníze, které měly doputovat na Ukrajinu, nejsou nikde vidět. „Ano, nějaká západní technika tu je – vzadu. Ale nic, co by se promítlo do přímého boje, to vám garantuji. Tady se furt jezdí ve staré sovětské technice, a tam, kde se bojuje, vůbec nic tu není. Proto jsem proti bezmezné pomoci Ukrajině, stát vyhazuje peníze oknem. Nejsem přítomen na celé frontě, jsem tu podruhé,“ tvrdil Bulíř podle CNN Prima News.

Následně oslovil europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a vyzval ho, aby jel také na Ukrajinu. „Má fetiš fotit se v uniformě a poukazovat na to, že je součástí aktivních záloh a jak je třeba dát Ukrajině úplně všechno. On sám neudělal vůbec nic. Můžete mi ukázat na frontě, kde jsou ty stamiliardy peněz? Kde jsou ty zbraně, cokoliv? Neviděl jsem je. Vůbec nic se nezměnilo, lidé tu fasují stejné zbraně, AK-47. Kde jsou ty miliardy?“ pronesl směrem k lidoveckému politikovi.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

Pak se však objevil záznam, kde jiný dobrovolník bojující na Ukrajině z Bulíře pod nátlakem dostává informace, které naznačují, že Bulíř se bojů účastnil jen okrajově a velký přehled o nasazení techniky tak mít nemusí. Bulíř na záznamu přiznal, že si akorát jednou „vystřelil AKčkem“.

„Viděls nějakou západní techniku? Kde bys ji asi viděl, když jsi nikde nebyl a nic jsi nedělal? Kritizuješ to, o čem víš úplné hovno! Jednou jsi vyjel na BTR a hned si dáváš video. Ti lidi, co zůstali v Česku, udělali stejný hovno jako ty,“ pustil se do něj následně muž na záznamu.

Zdechovský na to reagoval značně pobaveně s tím, že to „tak dlouho netrvalo a pravda o panu Bulířovi je venku“. „Vystřelil si jednou. A machruje, jak bojuje na východě Ukrajiny,“ poukázal europoslanec.

„Doporučuji si přečíst, kdo je Matouš Bulíř – lhář, který nikdy na Ukrajině nebojoval! To dnes přiznal i dalším Čechům, kteří si ho na Ukrajině na základě jeho videí našli,“ sdílel též text, kde se píše, že „nikdo z ostatních Čechů, kteří tam opravdu bojují, Bulíře nezná, natož aby se s ním setkal“.

Když se ho pak jeden z diskutujících na facebooku ptal, zdali „bylo ok“ dle něj i „lynčování“ Bulíře, napsal Zdechovský, že „takové info nemá“.

Na sociálních sítích se však objevilo i pokračování rozhovoru. Na videonahrávce muž Bulíře, který už leží na zemi a chrání si hlavu, zasedne a začne ho pěstí být do zátylku, načež ho druhý z mužů, který si vše dokumentuje, okřikne, aby se „zklidnil“. To se však nestane.

„Ty kriple!“ spustí opět útočník a znovu se na Bulíře vrhá a začne ho tahat za vlasy, aby si nemohl chránit hlavu u země, a zasadí mu několik úderů přímo do obličeje, které se Bulíř snaží vykrýt dlaněmi a muže žádá, aby „toho nechal“. „Konfrontace bojovníka z Ukrajiny,“ baví se však útočící muž nadále mlácením Bulíře. „Ještě jednou se tady ukážeš... kriple zasranej!“ vyhrožuje nato a udeří mu hlavou obličejem o podlahu.

Když europoslance s videem konfrontoval vědec a aktivista Martin Konvička, odvětil, že něco podobného neschvaluje. „Několikrát jsem psal, že fyzické napadení v žádném případě neschvaluji. Vy tady naznačujete, že jsem to snad točil. Jediné, co jsem na sítích doposud viděl, byl zmíněný audiozáznam. Tak se prosím vás běžte projít na čerstvý vzduch,“ vzkázal rovněž Konvičkovi.

Ten však mimo jiného poslanci připomenul, že mohl o osudu Bulíře tušit. „Mám pocit, že dlouho nic nenatočí,“ psal totiž Zdechovský před několika dny a bavil se nad tím, že nové Bulířovo video bude, „až se zahojí“. Na toto připomenutí už europoslanec zatím dále nereagoval.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Zdechovský patří jednoznačně..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePodvedený , 18.03.2023 10:31:42
k nejodpornějšímu typu nejen poslance, dokonce europoslance, ale i člověka. Inklinuje ke kolaboraci, zradě českého národa, pokrytectví, licoměrnosti. Je to typický český škůdce vlastního národa. Tito lidé tohoto charakteru dnes vládnou a škodí České republice a lidu této země. Další ostudou je, že většina novinářů a média jsou k nim nekritická a jsou na jejich straně. Tito darebáci rozdělují národ na novodobé vzorné svazáky, úderníky, politickou avantgardu a ostaní miliony lidí, kteří jsou však cílem jejich agrese a vydírání.

| 9 | 0

Další články z rubriky

Německo: Zmlátili pravičáky. ,,Úctyhodný motiv,” řekl soud. Bystroň přidal silné info

19:32 Německo: Zmlátili pravičáky. ,,Úctyhodný motiv,” řekl soud. Bystroň přidal silné info

ZE SVĚTA Německá levicová extremistka Lina E. byla odsouzena k pěti letům a třem měsícům. Obviněná b…