Nečas má podporu desátého regionu, podpořil ho i Ústecký kraj

02.11.2012 6:10

Premiér a předseda ODS Petr Nečas má před stranickým kongresem podporu už deseti krajů. Hluboko v noci jej podpořil i Ústecký kraj, v němž pro jeho nominaci do čela strany zvedlo ruku 63 z 71 delegátů. Ústecká ODS chce za prvního místopředsedu ministra průmyslu Martina Kubu a jako dalšího z řadových místopředsedů bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. ČTK a Českému rozhlasu to po jednání řekl předseda regionální organizace Jan Kubata.

 Nečas má podporu desátého regionu, podpořil ho i Ústecký kraj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

Jednání ústecké ODS se protáhlo až skoro do první hodiny ranní, protože si zvolila zdlouhavý postup, kdy nejdřív volila členy do smírčího výboru a revizní komise a teprve pak nominovala místopředsedy a předsedu. A na prvních volbách se jednání nadlouho zaseklo. Nečas se ústeckého sněmu zúčastnil, ale s novináři nemluvil. Podle informací ČTK před členy strany obhajoval politiku vlády a vysvětloval její interní spory, situace podle něj není jednoduchá. Zhruba v deset hodin večer sál opustil a na volbu nečekal.

Nečas má v krajích podporu

Kubata je nakonec s volnou spokojený. "Jsem přesvědčen, že ve všech pozicích je to cesta ke stabilitě ODS a k její cestě dopředu. Tato tři jména budou asi doplněna dalšími místopředsedy, ale měl by to být zcela jistě funkční tým," řekl Kubata.

Kromě ústecké ODS se dnes sešli občanští demokraté také v Praze, Středočeském, Plzeňském a Jihočeském kraji. Doporučení všech ostatních bylo také jasné - podporovat do čela ODS Nečase. Výjimkou byl jen Středočeský kraj, kde k rozhodnutí pro Nečase chyběl jediný hlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…