„Nejhnusnější zrada.“ Trump Haška vytáčí do běla

18.08.2025 14:35 | Zprávy

Celý svět od pátku sleduje dění kolem prezidenta USA Donalda Trumpa, který ve snaze najít mírové řešení války na Ukrajině jednal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a dnes, v pondělí, se v Bílém domě sejde s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a s evropskými lídry. Podle bývalého hokejového brankáře Dominika Haška je ale Trump zrádce, když navrhuje, aby se Ukrajina vzdala okupovaných území.

„Nejhnusnější zrada.“ Trump Haška vytáčí do běla
Foto: Youtube
Popisek: Dominik Hašek

Minulý týden se v Anchorage na Aljašce uskutečnilo setkání prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa. Jednání trvalo několik hodin, ale konkrétní dohodu o urovnání vojenského konfliktu na Ukrajině nepřineslo. Putin podle řady zdrojů otevřeně požadoval kontrolu nad částmi Donbasu a Trump naznačil, že rychlé ukončení války by se mohlo uskutečnit právě výměnou za takové kompromisy. To ale Zelenskyj i ukrajinská politická reprezentace zatím veřejně odmítají.

Na stranu Ukrajiny se v tomto postavili i evropští lídři. Německo, Francie, Itálie, Velká Británie i zástupci EU a NATO se shodli, že je nutné zachovat územní celistvost Ukrajiny, a vyjádřili připravenost jednat společně s Washingtonem. Zelenskyj má spolu s evropskými státníky dnes, v pondělí, navštívit Trumpa v Bílém domě ve Washingtonu, kde budou prosazovat bezpečnostní záruky pro Ukrajinu, inspirované článkem 5 NATO. Cílem je, aby Kyjev získal pevné mezinárodní záruky své bezpečnosti.

Dění kolem vyjednávání Trumpa a Putina bedlivě sleduje i velký zastánce Ukrajiny, bývalý hokejový brankář Dominik Hašek. Tomu se nelíbil už fakt, že ruský prezident byl na americkém území přijat s obvyklými státnickými poctami.

„To je taková hanba! Takto je vítán největší zločinec 21. století, zodpovědný za smrt a zmrzačení více než milionu lidí!? To je od amerického prezidenta více než nechutné!“ napsal Hašek v jednom z příspěvků k fotografiím, jak Trump vítal Putina potleskem a vřelým podáním ruky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Věra Procházková byl položen dotaz

Dotaz na téma euthanasie.

Dobrý den paní doktorko. Chcete v senátu jednat o nahrazení euthanasie odlišným postupem. Tlumením bolesti pacienta takovým způsobem až ho ty tlumící léky samy zabijí. A podmínkou pro tento postup je jasné a podepsané přání pacienta. Ta finta se mu vůbec nelíbí. Podle mě je to jen jinak popsaná vraž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

HHH , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseantares.h , 18.08.2025 15:14:52
A co Vietnam , Afganistán, Irák ,Jugoslávie....a další a další? Proč všechny co ty války začaly neoznačí hokejka za váleční zločince? Co humanitární bombardování a vraždění dětí, seniorů, zvířat... a kolik našich politiků souhlasilo a jeden je dodnes považován za ikonu na kterou nedají umělci a hokejka dopustit. Všichni mají dva různé metry jedni jsou hrdinové a druzí padouši ale všude umírají neviní lidé ale to se jim už nehodí do jejich krámu, je žene nenávisti jen k jednomu národu.

|  24 |  0

Další články z rubriky

Sudeťáci v Brně. Herec Gulyáš varuje před následky

20:42 Sudeťáci v Brně. Herec Gulyáš varuje před následky

Před ztrátou národní paměti v souvislosti s plánovaným sjezdem sudetoněmeckého spolku v Brně varuje …