„Pche, prý experti na terorismus.“ Americký publicista se zlobí kvůli islámu

09.11.2017 7:11 | Zprávy

Americký publicista a spisovatel Bruce Bawer podrobil na webu think-tanku Gatestone Institute ostré kritice „experty na islám“. Vyčítá jim v prvé řadě, že odmítají spojovat islám s terorismem.

„Pche, prý experti na terorismus.“ Americký publicista se zlobí kvůli islámu
Foto: archív autora
Popisek: terorismus

„Díkybohu za údajné experty na terorismus. Jeden z nich, Malcolm Nance, v televizi MSNBC tvrdil, že poslední teroristický útok na Manhattanu nemá nic společného s islámem. Dokonce tvrdil, že ten čin šel přímo proti podstatě islámu. Není snad strůjce útoku uzbecký muslim a nekřičel přitom Alláhu Akbar? Není snad pravda, že islám je spojený s džihádem a přímo vyzývá své následovníky k mučednictví?“ podivuje se Bawer.

„Podle tzv. experta na terorismus Nance Usáma bin Ládin znesvětil islám a jeho ideologie s náboženstvím nemá nic společného. Takže tím chtěl vlastně říci, že Korán za nic nemůže a hlavním viníkem je jen a jen bin Ládin,“ konstatuje Bawer a kritizuje také dalšího experta na terorismus, Paula Cruickshanka, který pro změnu dostal bezprostředně po teroristickém útoku o Halloweenu prostor ve zpravodajské televizi CNN.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Pokud zůstanete u moci

Můžete zaručit, že nebudete jakkoliv usilovat o přijetí Eura? Z toho vaše průzkumu se obávám, že už jste se podvolili snahám vašich koaličních partnerů Euro přijmout a čím dál víc se stává probruselskou stranou místo toho, jak jste se k politice EU stavili dřív – což mi bylo mnohem sympatičtější

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT hasí průšvih, který by proti ní poštval Donalda Trumpa

18:12 ČT hasí průšvih, který by proti ní poštval Donalda Trumpa

„ČT žádnou složku na Donalda Trumpa nemá!“ Michal Kubal musel v neděli vyvracet hoax vzešlý od ameri…