„Piráti, děláte si z nás prd*l?“ „Tohle vám prohraje volby!“ „Feťáci.“ Útok na Okamuru. A přišla odpověď

28.07.2021 12:43

Nějaký čas to vypadalo, že koalice Pirátů a STAN utlumila svou kampaň a šetří síly na září. Jenže teď koalice vyrazila do útoku. Proti SPD. Tomio Okamura a jeho kolegové čelí obvinění, že se chystají tvrdě uhodit na chudé a znevýhodněné spoluobčany. Koalice se však dočkala rázné odpovědi. Podívejte se sami.

„Piráti, děláte si z nás prd*l?“ „Tohle vám prohraje volby!“ „Feťáci.“ Útok na Okamuru. A přišla odpověď
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17944 lidí
Volby do Poslanecké sněmovny proběhnou za necelé 3 měsíce a politické strany prohlašují, že si předvolební trumfy šetří až na září, na poslední fázi kampaně, ale souboj o hlasy voličů zcela neutichá ani v horkých letních měsících. Svědčí o tom i příspěvky od Pirátů a STAN, kde se do křížové palby dostalo hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.

SPD prohlašuje, že prosazuje zákony, které mají zamezit zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými občany.

Jenže Piráti poukazují na odvrácenou stranu takových zákonů.

„SPD chce ublížit chudým, zranitelným a ohroženým. Asociální nápad ohrožuje desítky tisíc lidí. Zvláště seniory, handicapované či samoživitele s dětmi. Poslanci SPD předložili krutý návrh novely zákona o pomoci v hmotné nouzi. Ve Sněmovně jde dnes do 3. čtení. Najdeme v něm řadu způsobů, jak trestat zranitelné, chudé či zdravotně postižené. Odůvodnění úsporami v rozpočtu přitom neobstojí. Výdaje státu na dávky v hmotné nouzi (asi 4,8 miliardy) a příspěvky na bydlení (necelých 7 miliard) jsou totiž zanedbatelné ve srovnání s náklady, které veřejným rozpočtům vzniknou v souvislosti s dalšími exekučními řízeními, které už nyní představují až 50 miliard. Teprve praxe může ukázat, kolik stojí něčí neznalost,“ napsali Piráti v čele s Ivanem Bartošem na Facebooku.        

SPD v zákonu navrhuje, aby o dávky mohli lidé přijít i jen proto, že bydlí v nevhodném bytě, nebo nenahlásí informace důležité pro výši dávky, např. finanční výpomoc od příbuzných.

„Možná poslanci SPD jen nepochopili, co vlastně kladou na papír. Ať již chtěli trestat kohokoli, skutečnými terči jejich snažení se stávají zvláště rodiny s dětmi, senioři, dlouhodobě nemocní či invalidé bez nároku na důchod,“ doplnili Piráti s tím, že SPD hodlá lidi v problémech uvrhnout do ještě větších problémů.

K dovršení všeho zlého se navíc lidé stanou jen objekty vůle úředníků, protože vůči jejich rozhodnutí se nebude možné odvolat.

Sám Okamura zákon popisuje značně odlišně.

„My chceme ukončit zneužívání dávek tzv. nepřizpůsobivými. Sociální dávky je potřeba omezit pouze na osoby, které se dočasně ocitly bez vlastního přičinění v hmotné nouzi a snaží se vlastními silami z této situace aktivně dostat. Návrh zákona SPD by přinesl úsporu přibližně půl miliardy korun, pakliže bychom ukončili to zneužívání dávek tzv. nepřizpůsobivými. Samozřejmě tyto peníze chceme přesunout ke slušným lidem. Ti je potřebují,“ zdůraznil Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Současně je ale podle jeho názoru třeba navýšit finance, které dostávají invalidní spoluobčané.

„Jsme opoziční strana, ale doufám, že po volbách budeme součástí vlády a budeme mít mnohem silnější vliv na to dění, tak alespoň trochu, když zlepšíme podmínky invalidních spoluobčanů, tak já to budu považovat za úspěch SPD, na kterém celou dobu pracujeme, protože ta situace invalidních občanů je opravdu otřesná,“ volal Okamura.

Na Okamurovu stranu se přiklonil i nejeden člověk debatující pod pirátským příspěvkem.

„Slušní občané této země čekají na tento zákon jak na boží smilování. To vy kašlete na slušné občany a bráníte nepřizpůsobivé. Tyhle názory vám prohrajou volby,“ napsal Aleš Žebro.

Zdeněk Šmejkal si ještě přisadil. „A zfetovaný Piráti ničí celou zemi, jsou nevolitelný.“

„A co je, prosím pěkně, blbě na těch podmínkách??? Děláte si prdel ze slušných a pracujících lidí?!?“ položil pan David Matešák otázku.

Piráti a SPD

Piráti se ale v diskusi dočkali i zastání.

„To je šílený. Co čekat od nenávistné SPD. P. S. Všimněte si, jak sem ihned naběhly desítky trollů, Okamurovců...,“ poznamenala Lenka Prokšová Zuská

Piráti a SPD

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a nepřizpůsobiví. Bílý feťák, co zevluje v paneláku. V SPD nerozlišujeme lidi podle etnika, vzkazuje Okamura

19:16 Piráti a nepřizpůsobiví. Bílý feťák, co zevluje v paneláku. V SPD nerozlišujeme lidi podle etnika, vzkazuje Okamura

„Koalice SPOLU oblepila republiku billboardy, na kterých mě vyobrazuje jako hrozbu. A svým způsobem …