„Pochod za návrat“ Palestinců neznamená to, co vám předložila mainstreamová média. Muslim žijící na Středním východě odhaluje více

19.05.2018 18:15 | Zprávy

Kampaň masových protestů – tzv. „Pochod za návrat“ – organizovaná Hamásem, Islámským džihádem a dalšími radikálními palestinskými skupinami, má za cíl donutit Izrael přijmout miliony palestinských uprchlíků jako první krok k tomu, aby se Židé stali menšinou ve své vlastní zemi. Bassam Tawil, muslim žijící na Středním východě, v článku pro think-tank Gatestone Institute v New Yorku píše, že dalším krokem by bylo zabít nebo vyhnat Židy a nahradit Izrael islámským státem. „Pochod za návrat“ není nic jiného než vyhlášení války Izraeli a vládě prezidenta Trumpa. Nikdo se proto nemůže divit, že je izraelští vojáci nevítali květinami.

„Pochod za návrat“ Palestinců neznamená to, co vám předložila mainstreamová média. Muslim žijící na Středním východě odhaluje více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Izraele

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost o tom, co před ní mainstreamová média tají. Bassam Tawil, muslim žijící na Středním východě, popsal na jeho stránkách, co se skrývá za tzv. „Pochodem za návrat“. V anglickém originále vyšel text 2. dubna a naleznete ho zde. O český překlad se postaral Josef Janeček a ParlamentníListy.cz ho v nezkrácené podobě zveřejňují.

  • Na základě prohlášení vedoucích představitelů Hamásu není kampaň „Pochod za návrat“ zaměřena na zlepšení životních podmínek Palestinců v Pásmu Gazy. Nejde ani o hledání způsobu řešení „humanitární“ a „ekonomické“ krize v Pásmu Gazy.

  • Masové protesty mají za cíl donutit Izrael přijmout miliony palestinských „uprchlíků“ jako první krok k tomu, aby se Židé stali menšinou ve své vlastní zemi. Dalším krokem by bylo zabít nebo vyhnat Židy a nahradit Izrael islámským státem. Očekávali snad, že je izraelští vojáci budou vítat květinami?

  • Palestinský „Pochod za návrat“ je mylně považován některými novináři a politickými analytiky za „mírové a lidové“ hnutí Palestinců požadujících svobodu a lepší životní podmínky.

  • Životní podmínky Palestinců v Pásmu Gazy by se mohly zlepšit, jen pokud by Egypťané otevřeli hraniční přechod v Rafahu, dovolili přes něj Palestincům opouštět Gazu a naopak umožnili Arabům a dalším lidem přicházet a pomáhat zdejším lidem. Jejich životy by se mohly zlepšit, kdyby Hamás přestal stavět teroristické tunely a pašovat zbraně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

8:44 Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

Včera ParlamentníListy.cz přinesly čtenou reportáž o zkušenostech českých dovolenkářů v Itálii. Mezi…