„Podívejte, co o nás píší.“ Stydící se Nerudová vytáhla ruské noviny

22.01.2026 17:34 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Premiér Andrej Babiš (ANO) to na sociálních sítích schytává. Zaujala jeho slova, že si kvůli Grónsku koupil glóbus, a také „polibek smrti“ od ruského ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova. Do Babiše se pustil předseda ODS Martin Kupka, Štít demokracie, spolek Milion chvilek i europoslankyně Danuše Nerudová (STAN).

„Podívejte, co o nás píší.“ Stydící se Nerudová vytáhla ruské noviny
Foto: TN
Popisek: Danuše Nerudová v rozhovoru pro Napřímo

„Babišovy bizarní a ostudné tiskovky o Grónsku si už všímají i zahraniční, světová média,“ upozorňuje facebookový účet Štít demokracie.

„Český premiér si koupil glóbus za 15 000 Kč, aby zjistil, kde leží Grónsko,“ tak vypadá titulek Bildu, „jednoho z největších a nejvlivnějších deníků v Německu“.

„A tím to rozhodně nekončí. O českém vládním bizáru píše třeba i vysoce sledovaný mediální projekt NEXTA, Ukranews, Sloboden Peçat a třeba takový The Economic Times dokonce cituje i Babišovy výroky o nepodpoření Grónska a jeho podporu Trumpovy dobyvačné rétoriky,“ uvádí Štít demokracie.

Následuje úvaha: „Toto přece není ‚Česká republika na prvním místě‘, jak o ní představitelé z řad ANO, Motoristů a SPD často mluví. Je to ‚Česká republika, které se všichni smějí a kroutí hlavou nad výroky jejích představitelů‘. Babišova vláda je u moci teprve měsíc a pár dnů, a přesto už v zahraničí dokázala způsobit takovou ostudu, co předchozí vláda nezvládla dohromady za celé 4 roky.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je to možné,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusestapa , 22.01.2026 17:47:23
Nerudová čte ruské noviny, to se může?

|  19 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…